Niebezpiecznie wyglądające potrącenie dziecka na pasach miało miejsce w poniedziałek. 10-latek, przejeżdżał hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność przed przejściami dla pieszych.

Potrącenie dziecka na przejściu we Wschowie
Potrącenie dziecka na pasach zarejestrowała kamera monitoringu – fot. KPP we Wschowie

16 sierpnia wieczorem we Wschowie doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia z udziałem dziecka. 10-latek przejeżdżał hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych gdy został potrącony przez samochód. Kierowca to 20-letni mieszkaniec gminy Wschowa. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Pokrzywdzony 10-latek z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala.

Na szczęście chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń i wrócił do domu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w Sądzie Rejonowym we Wschowie. Moment potrącenie dziecka na pasach zarejestrowała kamera monitoringu.

Wschowa: Dziecko potrącone na przejściu dla pieszych

Moment potrącenia zarejestrowała kamera monitoringu – nagranie: Lubuska Policja

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę i niestety do większości potrąceń dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych.

Funkcjonariusze przypominają, że od czerwca br. obowiązują nowe przepisy, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drogach. Dlatego przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.