Festiwal Rap Stacja w Sławie, który odbył się w weekend 7-9 lipca zgromadził tysiące sympatyków rapu. Przez trzy dni obejrzeć można było występy gwiazd polskiej sceny muzycznej a na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku panowało potężne oblężenie. Nad bezpieczeństwem, każdego dnia czuwała blisko setka policjantów z garnizonu lubuskiego.

Policja o festiwalu Rap Stacja w Sławie: "śmiało można podsumować przedsięwzięcie za bezpieczne"
Rap Stacja Festiwal 2022 w Sławie – fot. KPP we Wschowie

Tegoroczny festiwal Rap Stacja w Sławie to już druga edycja wydarzenia, które zainicjowano na terenie Sławy w 2021 roku. Koncerty odbywały się każdego dnia i znalazły swój finał późną nocą 9/10 lipca. W tym czasie Sława gościła tysiące sympatyków rapu a na scenach ustawionych na plażach Jeziora Sławskiego obejrzeć można było na żywo występy polskich gwiazd rapu. Od „młodzików” po „old school”.

Zobacz:   Zatrzymany w kradzionym samochodzie - grozi mu 5 lat więzienia

Lubuska Policja podsumowała już przebieg festiwalu Rap Stacja w Sławie: – Dzięki wsparciu naszych koleżanek i kolegów z garnizonu lubuskiego śmiało można podsumować tak ogromne przedsięwzięcie za bezpieczne. – informuje komisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie – Trzy osoby trafiły do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Przez trzy dni trwania wydarzenia, policjanci interweniowali głównie w przypadkach zaśmiecania, zakłócania ładu i porządku, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym a patrole ruchu drogowego dyscyplinowały kierowców pod kątem pozostawiania pojazdów w miejscach dozwolonych tak, aby nie utrudniały ruchu pozostałym uczestnikom. Jezioro Sławskie było kontrolowane również z wody przez policyjnych wodniaków.

Zobacz:   4 tys. złotych mandatu i 28 punktów karnych dla pirata drogowego

Z poważniejszych incydentów funkcjonariusze wymienią m.in. zatrzymanie do kontroli 24-letniego kierowcę Volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość. W wyniku sprawdzeń wyszło na jaw, że 24-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego nie posiadał uprawnień do kierowania. Podobna sytuacja miała miejsce w w rejonie, gdzie odbywała się impreza. Podjęte czynności wobec kierującego 23-letniego mieszkańca Poznania wykazały, że mężczyzna kierował pojazdem pomimo sądowych dwóch aktywnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwych rowerzystów i użytkownika hulajnogi elektrycznej, który prowadził jednoślad pod wpływem alkoholu.

W trakcie trzydniowego festiwalu Rap Stacja w Sławie nie doszło do poważnych zdarzeń kryminalnych.