Ponad 200 żołnierzy WOT z całej Polski wzięło udział w piątej edycji Biegu Terytorialsa. Piąty już Przełajowy Bieg Terytorialsa odbył się tym razem w Płotkach k. Piły. Żołnierze mogli sprawdzić swoją kondycję, stając do konkurencji z kolegami z innych brygad.

Bieg przełajowy
V Przełajowy Bieg Terytorialsa – fot. 12WBOT

Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 4 km i 10 km. Gospodarzem tegorocznych zawodów była 12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Na starcie biegu w Płotkach zawodników powitał dowódca wielkopolskich terytorialsów – płk Zbigniew Targoński, który również wręczył medale zawodnikom. Wydarzenie odbywa się cyklicznie, w ostatnią sobotę września. Zawody mają formę pikniku biegowego, podczas którego można mile spędzić czas z rodziną i znajomymi oraz wziąć udział w rywalizacji biegowej.

Zobacz:   Ćwiczenia rotacyjne z Amerykanami

Aby być ”zawsze gotowym, zawsze blisko”, żołnierz musi być sprawny fizycznie i zdrowy. Zawody biegowe są formą sprawdzianu i wymiany doświadczeń. Do tego typu współzawodnictwa trzeba sumiennego przygotowania.

Klasyfikację zespołową w biegu na 10 km wygrał zespół 14. ZPBOT, drugie miejsce zajęli terytorialsi z 7. PBOT a brąz trafił do zespołu 4 WMBOT.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz