Czterech policjantów ze Wschowy, którzy pokonali koronawirusa, odwiedziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Funkcjonariusze postanowili podzielić się swoim osoczem aby pomóc potrzebującym, którzy walczą z COVID-19.

Policjanci ozdrowieńcy ze Wschowy oddali osocze potrzebującym
fot. Policja

Kilku policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pokonało już koronawirusa. Policjanci ozdrowieńcy mają świadomość, że w dobie pandemii na osocze jest bardzo duże zapotrzebowanie. Dlatego też, zdecydowali się podzielić swoim z najbardziej potrzebującymi. To ważne bo pandemia jest w ofensywie, a chorych przybywa w szybkim tempie. Dzięki nim osocze trafi do potrzebujących i wspomoże leczenie chorych na COVID-19 ale to wciąż kropla w morzu potrzeb.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Wniosek o odwołanie marszałek. Trzęsienie ziemi czy burza w szklance wody?

Policjanci ozdrowieńcy oddają osocze

W czwartek, 19 listopada, czwórka policjantów Łukasz Szeląg, Tomasz Szufilta, Piotr Brychcy i Paweł Widera odwiedzili Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Choć była to pierwsza tego typu wizyta policjantów ze Wschowy to jednak nie jedyna bo wcześniej zielonogórskie RCKiK odwiedzili w tym samym celu ich koledzy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Sierżant sztabowy Łukasz Szeląg, inicjator akcji policjantów ze Wschowy, zapowiada już kolejne wizyty w możliwie jak najszybszym terminie, dlatego niech ich przykład będzie zachętą dla innych. Taka inicjatywa i gest może okazać się darem życia a chętnych takich jak wschowscy czy gorzowscy policjanci wciąż jest niewielu.

Zobacz:   Nowy żłobek w Zielonej Górze już otwarty