W niedzielę, 19 lipca o godz. 20:00 odbędzie się pierwszy wakacyjny Koncert Pod Platanami w Żaganiu. Na scenie wystąpi Los Companieros z Peru – prezentując muzykę peruwiańską i andyjską. Ilość miejsc ograniczona – darmowe wejściówki do odbioru w dziale Kulturalno–Artystycznym Żagańskiego Pałacu Kultury.

los companieros
fot. materiały organizatora, ŻPK

Los Companieros w Żaganiu

Los Companieros”, to zespół indiański specjalizujący się w realizowaniu koncertów muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego. Muzyka Andyjska to tradycyjna muzyka z krajów andyjskich, Peru, Boliwii i Ekwadoru. W Europie jest również znana jako muzyka indiańska lub muzyka peruwiańska. Podczas naszego koncertu publiczność przenosi się do Andów dzięki melodiom granym na fletnii pana. Etniczna muzyka śpiewana w języku hiszpańskim i quechua. 

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

Nie zabraknie piosenki El Condor Pasa, czyli Lot kondora i innych piosenek folkloru peruwiańskiego, bądź tradycyjnych utworów z Ameryki Południowej. Kolorowe poncza i andyjskie instrumenty to prawdziwy koncert z Peru.

Muzyka andyjska stanowi swoisty pomost pomiędzy teraźniejszością, a Ameryką prekolumbijską. Muzyka o indiańskim rodowodzie, która nie zatraciła swojego ludowego charakteru.