Żagańscy policjanci przygotowują się do zabezpieczenia przejazdu wyścigu kolarskiego Bałtyk Karkonosze Tour 2020. Nad zabezpieczeniem trasy przejazdu czuwać będą żagańscy policjanci i służby organizatora. Możliwe wystąpienie utrudnień w ruchu drogowym.

bałtyk karkonosze tour
fot. Pixabay

5 września 2020 roku przez teren powiatu żagańskiego przejadą uczestnicy wyścigu kolarskiego Bałtyk Karkonosze Tour. Kolarze o godzinie 13.55 wjadą na teren powiatu żagańskiego drogą wojewódzką nr 297 od strony powiatu nowosolskiego. Przejadą drogą wojewódzką nr 297 do skrzyżowania z drogą krajową nr 12a, dalej drogą 12a dojadą do miejscowości Bobrzany, w kierunku Małomic.

W Małomicach ulicami: Kościuszki na ul. Plac Konstytucji 3 Maja, następnie ul. Jana Pawła II, Pruszkowską w kierunku miejscowości Pruszków, następnie w kierunku miejscowości Rudawica.

W Rudawicy na skrzyżowaniu w lewo w kierunku Świętoszowa. Po wyjeździe z Rudawicy na drodze powiatowej nr 1064F kolarze wjadą na teren województwa dolnośląskiego.  

W czasie trwania przejazdu możliwe są utrudnienia w ruchu na wymienionych odcinkach dróg. Policjanci oraz organizatorzy apelują do osób, które będą obserwować wyścig o zachowanie ostrożności i nie wchodzenie na trasę przejazdu.