- Ogłoszenie społeczne -

Seniora już nie oszukasz. Żarscy policjanci podjęli wspólne działania wraz z pracownikami Poczty Polskiej S.A. skierowane przeciwko oszustom działającym na szkodę seniorów. Przygotowane materiały prewencyjne za pośrednictwem dzielnicowych oraz listonoszy trafią do seniorów.

Policja i Poczta Polska razem przeciwko oszustom. Seniora już nie oszukasz! 1
fot. Policja.pl

Bezpieczeństwo seniorów jest bardzo ważną kwestią. Osoby te są ufne i chętnie niosą pomoc, co wykorzystywane jest bardzo często przez oszustów podających się za policjantów, pracowników energetyki, gazowni czy ZUS. W związku z przypadkami przestępstw popełnianych na osobach starszych na terenie kraju, żarscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Poczty Polskiej S.A. podjęli działania prewencyjne.

Zobacz również: Oszuści nie odpuszczają. Okradli seniorkę z pieniędzy i biżuterii

W miniony piątek, 3 lipca, w siedzibie żarskiej komendy Komendant Powiatowy Policji w Żarach podinsp. Armand Pisarczyk-Łyczywek spotkał się z panią Wiolettą Gostkowską Zastępcą Dyrektora Regionu Sieci w Gorzowie Wielkopolskim Poczty Polskiej S.A. oraz panią Magdaleną Kozaczyńską Naczelnik Urzędu Pocztowego w Żarach, na ręce których przekazał przygotowane przez żarskich funkcjonariuszy ulotki z poradami jak nie dać się oszukać. Materiały prewencyjne za pośrednictwem listonoszy, którzy codziennie mają bezpośredni kontakt z seniorami, trafią do osób starszych zamieszkujących na terenie Żar oraz okolicznych miejscowości obsługiwanych przez żarski oddział Poczty Polskiej S.A. To blisko 2 tysiące ulotek. W ich rozpowszechnianiu aktywnie uczestniczyć będą także żarscy dzielnicowi.

Zobacz również: Starsza pani padła ofiarą oszustwa przez telefon. Wyrzuciła 90 tys. złotych przez okno

Główny cel podjętych wspólnie działań to podniesienie poziomu bezpieczeństwa i ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę seniorów, przez kształtowanie właściwych postaw oraz wzrost świadomości wobec czyhających niebezpieczeństw.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz