Seniora już nie oszukasz. Żarscy policjanci podjęli wspólne działania wraz z pracownikami Poczty Polskiej S.A. skierowane przeciwko oszustom działającym na szkodę seniorów. Przygotowane materiały prewencyjne za pośrednictwem dzielnicowych oraz listonoszy trafią do seniorów.

seniora już nie oszukasz
fot. Policja.pl

Bezpieczeństwo seniorów jest bardzo ważną kwestią. Osoby te są ufne i chętnie niosą pomoc, co wykorzystywane jest bardzo często przez oszustów podających się za policjantów, pracowników energetyki, gazowni czy ZUS. W związku z przypadkami przestępstw popełnianych na osobach starszych na terenie kraju, żarscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Poczty Polskiej S.A. podjęli działania prewencyjne.

Zobacz:   Pożar w Żarach: "Prawdopodobną przyczyną było podpalenie". Sklep monopolowy spłonął doszczętnie

Zobacz również: Oszuści nie odpuszczają. Okradli seniorkę z pieniędzy i biżuterii

W miniony piątek, 3 lipca, w siedzibie żarskiej komendy Komendant Powiatowy Policji w Żarach podinsp. Armand Pisarczyk-Łyczywek spotkał się z panią Wiolettą Gostkowską Zastępcą Dyrektora Regionu Sieci w Gorzowie Wielkopolskim Poczty Polskiej S.A. oraz panią Magdaleną Kozaczyńską Naczelnik Urzędu Pocztowego w Żarach, na ręce których przekazał przygotowane przez żarskich funkcjonariuszy ulotki z poradami jak nie dać się oszukać. Materiały prewencyjne za pośrednictwem listonoszy, którzy codziennie mają bezpośredni kontakt z seniorami, trafią do osób starszych zamieszkujących na terenie Żar oraz okolicznych miejscowości obsługiwanych przez żarski oddział Poczty Polskiej S.A. To blisko 2 tysiące ulotek. W ich rozpowszechnianiu aktywnie uczestniczyć będą także żarscy dzielnicowi.

Zobacz:   Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności policjanta po służbie. Wcześniej spowodował kolizję

Zobacz również: Starsza pani padła ofiarą oszustwa przez telefon. Wyrzuciła 90 tys. złotych przez okno

Główny cel podjętych wspólnie działań to podniesienie poziomu bezpieczeństwa i ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę seniorów, przez kształtowanie właściwych postaw oraz wzrost świadomości wobec czyhających niebezpieczeństw.