W piątek, 7 sierpnia, w Żarach doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motocyklistą – poinformowała Komenda Powiatowa PSP.

wypadek motocykla
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straż Pożarnej w Żarach

Według informacji przekazanych przez Straż Pożarną, zgłoszenie o tym, że na ul. Serbskiej w Żarach miał miejsce wypadek motocykla z samochodem dostawczym odebrali o godzinie 13:32. Zadysponowane na miejsce zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej na miejscu zastały samochód dostawczy na poboczu. Motocyklista wraz ze swoim motocyklem w wyniku wypadku wypadł z drogi.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy motocykla, odłączeniu przewodów akumulatora w motocyklu – poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Żarach.

Zobacz:   Pożar w Żarach: "Prawdopodobną przyczyną było podpalenie". Sklep monopolowy spłonął doszczętnie

Motocyklista po otrzymaniu pierwszej pomocy został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Osoby podróżujące samochodem dostawczym nie odniosły obrażeń.

Zobacz również: 430 niewybuchów odnaleźli saperzy w miejscu spotkań mieszkańców miejscowości Krzywczyce. Znalezisko wyszło na jaw gdy w miejscu szykowanego na sobotnie ognisko paleniska, odnalaziono 3 pociski artyleryjskie

Piękna, słoneczna pogoda i sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierujący czują się pewniej i niestety czasami tracą czujność. Sucha nawierzchnia, dobra widoczność i sprzyjająca pogoda mogą być także przyczyną niebezpiecznych zdarzeń, gdyż ostre, oślepiające słońce może utrudniać utrudnić kierującym widoczność oraz powodować dekoncentrację. Częstą przyczyną zdarzeń drogowych jest także nieuwaga i pośpiech.

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji