W piątek, 7 sierpnia, w Żarach doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motocyklistą – poinformowała Komenda Powiatowa PSP.

wypadek motocykla
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straż Pożarnej w Żarach

Według informacji przekazanych przez Straż Pożarną, zgłoszenie o tym, że na ul. Serbskiej w Żarach miał miejsce wypadek motocykla z samochodem dostawczym odebrali o godzinie 13:32. Zadysponowane na miejsce zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej na miejscu zastały samochód dostawczy na poboczu. Motocyklista wraz ze swoim motocyklem w wyniku wypadku wypadł z drogi.

Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej kierowcy motocykla, odłączeniu przewodów akumulatora w motocyklu – poinformowała Państwowa Straż Pożarna w Żarach.

Zobacz:   Po 6 latach od tragicznego wypadku udowodniono winę kierowcy. Prokuratura dwa razy umarzała śledztwo

Motocyklista po otrzymaniu pierwszej pomocy został przekazany pod opiekę ratowników medycznych. Osoby podróżujące samochodem dostawczym nie odniosły obrażeń.

Zobacz również: 430 niewybuchów odnaleźli saperzy w miejscu spotkań mieszkańców miejscowości Krzywczyce. Znalezisko wyszło na jaw gdy w miejscu szykowanego na sobotnie ognisko paleniska, odnalaziono 3 pociski artyleryjskie

Piękna, słoneczna pogoda i sprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że kierujący czują się pewniej i niestety czasami tracą czujność. Sucha nawierzchnia, dobra widoczność i sprzyjająca pogoda mogą być także przyczyną niebezpiecznych zdarzeń, gdyż ostre, oślepiające słońce może utrudniać utrudnić kierującym widoczność oraz powodować dekoncentrację. Częstą przyczyną zdarzeń drogowych jest także nieuwaga i pośpiech.

Zobacz:   Po 6 latach od tragicznego wypadku udowodniono winę kierowcy. Prokuratura dwa razy umarzała śledztwo