Lubuscy policjanci niemal każdego dnia przyjmują zawiadomienia od osób, które padły ofiarą oszustwa w Internecie. Najczęstsze są oszustwa przy zakupach na portalach aukcyjnych oraz wyłudzanie danych do logowania do kont bankowych. Wciąż też zdarzają się także oszukani, którzy wpłacają pieniądze nieznajomym poznanym w sieci. W ten sposób dwukrotnie oszukana została kobieta, która w oszustwie na amerykańskiego żołnierza straciła 70 tysięcy złotych.

Kobieta dwukrotnie oszukana na amerykańskiego żołnierza
fot. Lubuska Policja

Wyjątkowo perfidne oszustwo spotkało lubuszankę, która nawiązała nową znajomość przez Internet. Mimo wielokrotnie publikowanych w mediach historii o kobietach oszukanych na amerykańskiego żołnierza, kobieta nie podejrzewała, że również jej przydarzy się taka historia.

Zobacz:   Mieszkaniec Zielonej Góry oszukany przez fałszywych doradców inwestycyjnych. Ogromne straty

Kobieta poznała w Internecie mężczyznę, który na zdjęciu pięknie prezentował się w mundurze amerykańskiej armii. Mężczyzna zaprzyjaźnił się z nią, stopniowo zdobywając zaufanie. Po wymianie wiadomości opowiedział jej swoją niesamowitą historię, że zarobione na misji pieniądze musi przesłać do kogoś żeby ich nie stracić, a ponieważ właśnie jej zaufał, to prześle je do Polski, a potem po nie przyjedzie. Potrzebował tylko pieniędzy na opłacenie przesyłki i cła. Nieświadoma oszustwa kobieta przesłała w sumie 60 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się o tym, że została oszukana zaczęła poszukiwać swojego znajomego w sieci.

Zobacz:   Miał zarobić na papierach wartościowych, stracił 5 tysięcy złotych oszukany przez fałszywego doradcę

Niedługo potem, Lubuszanka trafiła na kolejnego amerykańskiego żołnierza, który honorowo obiecał odnaleźć oszusta, ale potrzebował pieniędzy na działanie, a akurat zablokowali mu konto. Kobieta pozwoliła się oszukać po raz drugi i wpłaciła kolejnemu nieznanemu mężczyźnie 10 tysięcy złotych.

Wielokrotnie przypominamy, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Najważniejsza dla wszystkich powinna być zasada ograniczonego zaufania. Musimy być także ostrożni kiedy dostajemy bardzo atrakcyjne propozycje zarobienia pieniędzy. Takie propozycje wysyłają na nasze skrzynki mailowe między innymi oszuści w przekręcie nigeryjskim.

Zobacz:   Policja alarmuje: W Zielonej Górze coraz więcej zgłoszeń dotyczy oszustwa w internecie