Już w dniach 31 stycznia – 2 lutego odbędzie się mecz reprezentacji U12 Polska-Czechy w Zielonej Górze, który zostanie rozegrany w Hali MOSiR. To kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach współpracy Polskiego Związku Tenisowego z Czeskim Związkiem Tenisowym (ĆTS).

Mecz reprezentacji U12 Polska - Czechy w Zielonej Górze
fot. Pixabay

Zobaczymy w nim największe talenty polskiego i czeskiego tenisa w kategorii do lat 12, rywalizujące w singlu, deblu i mikście. Po cichu liczymy na udany rewanż za niedawny mecz pierwszych reprezentacji seniorskich obu krajów, w którym w grudniu, również w Zielonej Górze, lepsza okazała ekipa gości 4:2.

Grudniowy mecz z udziałem czołowych gwiazd polskiego i czeskiego tenisa pokazał się dużym sukcesem i cieszył się niesamowitym zainteresowaniem. Ale staramy się pamiętać również o najmłodszych adeptach tenisa, którzy za kilka lat będą rywalizować o punkty w gronie zawodowców. Z myślą o nich organizujemy ten mecz kadr U12, bo chcemy, żeby młodzi zawodnicy i zawodniczki mogli poczuć atmosferę dużego sportowego wydarzenia, z profesjonalną oprawą i dopingiem widowni – powiedział Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Zobacz:   Świebodziński SECO/WARWICK otwiera biuro w Zielonej Górze

W grudniu na korcie w Zielonej Górze mogliśmy oglądać m.in.: Jerzego Janowicza – półfinalistę Wimbledonu 2013, Kamila Majchrzaka, Magdalenę Fręch, Katarzynę Kawę, Szymona Walkowa, Jana Zielińskiego (wszyscy LOTOS PZT Team), Alicję Rosolską, a po drugiej stronie siatki też aktualną liderkę deblowego rankingu WTA – Katerinę Siniakovą, Terezę Martincovą czy Jiriego Vesely’ego.  

Mecz reprezentacji U12 Polska-Czechy w Zielonej Górze

Tym razem, na przełomie stycznia i lutego, zagrają utalentowani 12-latkowie z obydwu krajów. Ten międzypaństwowy mecz jest zaledwie pierwszym z wydarzeń w kategorii U12, które odbędą się w 2022 roku w ramach współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Tenisowym i Czeskim Związkiem Tenisowym.

Zobacz:   LOT uruchamia połączenie lotnicze z Krakowa do Zielonej Góry

Już za trzy miesiące zostanie zainaugurowana pierwsza edycja polsko-czeskich turniejów U12. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Opawie, a następne w terminach: 5-7 maja we Wrocławiu, 25-27 lipca w Ostrawie oraz w dniach 23-25 września w Bytomiu.

Składy zespołów na mecz U12 Polska-Czechy w Zielonej Górze (31.01.-2.02.):

 • Polska
  • dziewczynki: Patrycja Faber, Weronika Gnyś, Maria Małecka, Alicja Szweda
  • chłopcy: Olivier Krupa, Błażej Krzyśko, Miłosz Szczypka, Sebastian Tejerina
  • trenerzy: Benjamin Budziak, Adam Molenda, Bolesław Szmyd
 • Czechy
  • dziewczynki: Katarina Filipova, Terezie Hrdlićkova, Nela Padrnosova, Karolina Śmidova
  • chłopcy: Oliver Pavel Dufek, Tomas Havel, Michal Rakous, Kristian Ślimek
  • trenerzy: Tomas Kajlik, Petr Otradovsky
Zobacz:   Ptasi Azyl w Zielonej Górze już w nowej siedzibie

Ramowy plan meczu U12 Polska-Czechy w Zielonej Górze:

31 stycznia (poniedziałek)

 • 12:00 – uroczyste otwarcie
 • 12:30 – mecze deblowe (gra podwójna dziewcząt, gra podwójna chłopców)

1 lutego (wtorek)

 • 10:30 – mecze singlowe (2 gry pojedyncze dziewcząt i 2 gry pojedyncze chłopców)

2 lutego (środa)

 • 10:30 – mecze singlowe i mikst (2 gry pojedyncze dziewcząt i 2 gry pojedyncze chłopców,  2 gry mikstowe)