Za nami półmetek meczu Polska – Czechy reprezentacji U12 w Zielonej Górze. W drugim (z trzech) dni rywalizacji w hali MOSiR czeska drużyna powiększyła prowadzenie na 5:1, dzięki trzem wygranym meczom singlowym. W środę rywalizacji zostanie wznowiona o godz. 10:30.

Polska - Czechy 1:5 w meczu U12 w Zielonej Górze. Wyniki po drugim dniu
Za nami półmetek meczu Polska – Czechy reprezentacji U12 w Zielonej Górze – fot. Polski Związek Tenisowy, facebook.com

Dwa pierwsze wtorkowe pojedynki były bardzo wyrównane i zacięte, a ich losy rozstrzygały się w super tie-brekach. Obydwa na korzyść młodych czeskich zawodników. Maria Małecka poniosła porażkę z Terezie Hrdlićkovą 6:1, 2:6, 7-10, natomiast Błażej Krzyśko nieznacznie przegrał z Oliverem Pavlem Dufkiem 4:6, 7:5, 13-15.

Dzisiejszą rywalizację rozpoczęły mecze drugich rakiet obydwu drużyn. Marysia świetnie zagrała pierwszego seta, w drugim poszło ciut słabiej, ale szkoda tak naprawdę było super tie-breaka, bo prowadziła w nim 6-1. U chłopaków pierwszy mecz był naprawdę niesamowity, nasz Błażej miał cztery meczbole do dyspozycji, było wiele zwrotów akcji, jeden meczbol był nawet powtarzany, bo piłka pękła w trakcie wymiany. Czyli był to solidny dreszczowiec – ocenił trener kadry U8 i U12 Beniamin Budziak.

Zobacz:   W czwartek 28.09. zawyją syreny alarmowe w lubuskich miastach. Dlaczego i co to znaczy?

Potem na kort wyszła nasza najlepsza zawodniczka Patrycja Faber i ich „jedynka” tutaj, która w kraju jest ich piątą zawodniczką w tej kategorii wiekowej, czyli Karolina Śmidova. No i Czeszka zdecydowanie wygrała 6:3, 6:1, więc tu nie było większej historii. Ale w ostatnim dzisiejszym meczu znowu wiele się działo, sporo zwrotów akcji, no i nasz numer jeden zdobył pierwszy punkt dla Polski. Sebastian Tejerina pokonał Michala Rakousa 2:6, 7:5, 10-3. Co warto podkreślić przy stanie 6:2 i 5:4 był meczbol dla Czech, który jest ich najlepszym graczem w U12 – dodał Budziak.

Zobacz:   Trasę Zielona Góra - Guben obsłużą autobusy. PKP PLK awaryjnie zamyka szlak Czerwieńsk-Krosno Odrz.

Trzydniowe spotkanie kadr U12 w Zielonej Górze rozpoczęło się w poniedziałek od pojedynków deblowych. Najpierw Alicja Szweda i Weronika Gnyś przegrały z Katariną Filipovą i Nelą Padrnosovą 4:6, 3:6, a następnie Miłosz Szczypka i Oliver Krupa ponieśli porażkę w zacięty trzysetowym meczu z parą Krystian Ślimek i Tomas Havel 0:6, 6:4, 5-10.

W ostatnim dniu, w środę, o godzinie 10.30 ruszy rywalizacja również w grze pojedynczej, a następnie w mikście. 

Wyniki meczu U12 w Zielonej Górze po 2. dniach

Polska – Czechy 1:5

 • 31 stycznia – poniedziałek (gra podwójna)
  • Alicja Szweda, Weronika Gnyś – Katarina Filipova, Nela Padrnosova 4:6, 3:6
  • Miłosz Szczypka, Oliver Krupa – Krystian Ślimek Tomas Havel 0:6, 6:4, 5-10
 • 1 lutego – wtorek (gra pojedyncza)
  • Maria Małecka – Terezie Hrdlićkova 6:1, 2:6, 7-10
  • Błażej Krzyśko – Oliver Pavel Dufek 4:6, 7:5, 13-15
  • Patrycja Faber – Karolina Śmidova 3:6, 1:6
  • Sebastian Tejerina – Michal Rakous 2:6, 7:5, 10-3
 • 2 lutego – środa
  • od godz. 10.30 – mecze singlowe i mikst (2 gry pojedyncze dziewcząt i 2 gry pojedyncze chłopców, 2 gry mikstowe)