Po pierwszym dniu meczu Polska – Czechy reprezentacji U12 w Zielonej Górze drużyna gości prowadzi 2:0, dzięki dwóm wygranym pojedynkom deblowym. Wznowienie rywalizacji na korcie już we wtorek o godzinie 10:30, kiedy to rozpoczną się mecze singlowe.

Tenis: Wyniki meczu U12 w Zielonej Górze po pierwszym dniu. Czesi prowadzą 2:0
fot. Polski Związek Tenisowy, facebook.com

W pierwszym poniedziałkowym meczu w grze podwójnej Alicja Szweda i Weronika Gnyś przegrały z Katariną Filipovą i Nelą Padrnosovą 4:6, 3:6.

Alicja i Weronika debiutowały w reprezentacji, więc było trochę nerwów na korcie. Pomimo tego mogły się pokusić o zwycięstwo, choć widać było, że młode Czeszki są bardzo zgrane, no i były minimalnie lepsze w każdym secie. Praktycznie dosłownie detale zadecydowały o wyniku. Natomiast nasi chłopcy byli bardzo bliscy sprawienia niespodzianki. W czeskiej drużynie przyjechali do Zielonej Góry ich czterej najwyżej notowani zawodnicy do lat 12, a Miłosz i Oliver grali dziś przeciwko ich numerowi trzy i cztery – ocenił trener reprezentacji Polski U8-12 Beniamin Budziak.

Zobacz:   Utrudnienia na kolei: Odcinek Słubice-Frankfurt-Słubice będzie obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa

Miłosz Szczypka i Oliver Krupa przegrali potem zacięty trzysetowy mecz z parą Krystian Ślimek i Tomas Havel 0:6, 6:4, 5-10.

W pierwszym secie Miłosz i Oliver zagrali trochę zbyt asekuracyjnie, ale w drugim przeszli już do ataku, grali o wiele agresywniej. Najbardziej szkoda super tie-breaka, bo w nim zadecydowały o zwycięstwie tak naprawdę trzy pierwsze punkty, które uciekły naszym chłopakom. Było dużo wymian wolejowych, w których trochę lepsi okazali się młodzi Czesi. Ale zadecydowały te dwa „breaki” na 0-3, po których rywale uciekli i utrzymali tę przewagę do końca meczu. Po pierwszym dniu jest co prawda 0:2, ale nie składamy broni. Jutro do singla wyjdą Błażej Krzyśko i Sebastian Tejerina, a u dziewcząt Patrycja Faber i Maria Małecka, także walczymy o każdą piłkę.  – powiedział Budziak.

Zobacz:   19-latek po narkotykach chciał uniknąć kontroli za przekroczenie prędkości. Został zatrzymany po pościgu

Trzydniowy mecz w Polska – Czechy poprzedziło zgrupowanie kadry dwunastolatków, której skład wyłoniony został na podstawie wyników styczniowych Mistrzostw Polski U12 w Bielsku-Białej. Prowadza je trenerzy kadry U8-U12 Budziak i Adam Molenda, a także trener od przygotowania fizycznego Bolesław Szmydt.

Wtorkowe gry singlowe (2 chłopców i 2 dziewcząt) rozpoczną się o godz. 10:30, natomiast w ostatnim dniu, w środę, rywalizacja będzie się toczyć również w grze pojedynczej oraz w mikście. 

Czescy trenerzy Tomas Kajlik i Petr Otradovsky przywieźli do Zielonej Góry: Katarinę Filipovą, Terezie Hrdlićkovą, Nelę Padrnosovą, Karoliną Śmidovą, Olivera Pavla Dufka, Tomasa Havela, Michala Rakousa i Kristiana Ślimka.

Zobacz:   W Zielonej Górze szybko zaoszczędzimy na wkład własny! 

Wyniki meczu U12 w Zielonej Górze po 1. dniu:

Polska – Czechy 0:2

 • 31 stycznia – poniedziałek (gra podwójna)
  • Alicja Szweda, Weronika Gnyś – Katarina Filipova, Nela Padrnosova 4:6, 3:6
  • Miłosz Szczypka, Oliver Krupa – Krystian Ślimek Tomas Havel 0:6, 6:4, 5-10
 • 1 lutego – wtorek
  • od godz. 10:30 – mecze singlowe (2 gry pojedyncze dziewcząt i 2 gry pojedyncze chłopców)
 • 2 lutego – środa
  • od godz. 10:30 – mecze singlowe i mikst (2 gry pojedyncze dziewcząt i 2 gry pojedyncze chłopców, 2 gry mikstowe)