Trwają prace związane z budową mostu przez Odrę w Milsku – To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny. Dzięki niej połączymy region ze Sławą i Wschową, skrócimy dojazd o 50 minut, czyli bardzo! Potężna i oczekiwana inwestycja, można powiedzieć, że historyczna – wyjaśnia marszałek Elżbieta Anna Polak. Zgodnie z planem, nowym mostem pojedziemy w 2022 roku.

most przez odrę w milsku
fot. UMWL/lubuskie.pl

Pandemia nie ma znaczącego wpływu na realizację największej inwestycji drogowej w regionie a most przez Odrę w Milsku wraz z nowym przebiegiem drogi nr 282 to inwestycja wyczekiwana od dekady. Znacznie wzmocni komunikacyjną integrację regionu. Składa się na nią budowa drogi wojewódzkiej i ok. 364 m mostu. W sumie prace dotyczą ok. 9 km trasy.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

W ramach realizowanej inwestycji nowy przebieg będzie miała droga wojewódzka nr 282 – po nowym śladzie na odcinku od miejscowości Łaz (wraz z obejściem m. Łaz, Zabór, Milsko, Przewóz) do włączenia z istniejącą DW 282 za miejscowością Przewóz.

Zakres inwestycji

Całą inwestycja oprócz budowy mostu przez rzekę Odrę o długości 364 metrów, zakłada budowę nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr. 282 na odcinku nieco ponad 9 km wraz budową skrzyżowań oraz budowę nowego 18 metrowego mostu przez rzekę Śmigę.Wybudowane lub przebudowane zostaną również drogi innych kategorii, mijanki, i ścieżki rowerowe. W ramach prac pojawi się nowy system oświetlenia, infrastruktura odwodniająca oraz nowe nasadzenia. Całość kosztować będzie niemal 150 mln złotych.