Załamanie gospodarcze spowodowane ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa spowodowało spore zmiany w większości polskich firm. Przedsiębiorcy, aby poradzić sobie z kryzysem, zredukowali zatrudnienie. Wielu z nich było zmuszonych pożegnać się ze specjalistami w danych dziedzinach.

BHPEX Sp. z o.o. z Zielonej Góry
fot. materiały promocyjny partnera

Nic jednak straconego. Na szczęście na rynku działają takie przedsiębiorstwa jak BHPEX Sp. z o.o. z Zielonej Góry, które świadczą szerokie usługi w ramach outsourcingu. Skorzystanie z ich oferty to rozsądne i przede wszystkim oszczędne rozwiązanie dla większości polskich przedsiębiorstw, które muszą spełnić określone przepisami standardy.

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu?

Outsourcing to wydzielenie określonych zadań ze struktury własnego przedsiębiorstwa i zlecenie ich innym, zewnętrznym podmiotom gospodarczym, które specjalizują się w konkretnym obszarze. Jest to szczególnie ważne jeśli chodzi o kwestie prawne czy też techniczne, wymagające określonej wiedzy i kwalifikacji. Wydelegowanie części obowiązków w ramach outsourcingu jest korzystne z uwagi na ograniczenie kosztów. Przedsiębiorca nie musi bowiem zatrudniać osoby specjalizującej się w danej materii, lecz może przekazać to zadanie do realizacji takiej firmie jak BHPEX.

Zobacz:   Nowe szynobusy SA136 i pociągi hybrydowe trafią na lubuskie tory. "Ciężko pracujemy nad poprawą sytuacji"

BHPEX – firma do zadań specjalnych

BHPEX Sp. z o.o. z Zielonej Góry zapewnia tego rodzaju profesjonalne świadczenia, a dzięki zatrudnianiu najlepszych ekspertów w branży w ciągu swojej 13-letniej historii stała się liderem i nie ma sobie równych na Ziemi Lubuskiej. Przedsiębiorstwo oferuje usługi outsourcingowe dla biznesu oraz instytucji publicznych w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), informatyki (IT), bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP), ochrony środowiska, bezpieczeństwa żywności (HACCP) oraz ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ). Hasłem przewodnim firmy jest “Wyższy Standard Bezpieczeństwa”, co idealnie oddaje charakter świadczonych usług. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie spółki: www.bhpex.pl.

Szeroka oferta BHPEX

BHPEX to największa tego typu firma w województwie lubuskim. Jej pracownicy zdają sobie sprawę z tego, że do każdego zlecenia i klienta należy podejść indywidualnie. Jedna z kluczowych usług oferowanych przez to przedsiębiorstwo dotyczy RODO. Inspektorzy ochrony danych osobowych wspierani przez radców prawnych m.in. organizują dla firm szkolenia, opracowują dokumentację, politykę prywatności oraz procedury, wykonują ocenę ryzyka, a także prowadzą nadzór nad bezpieczeństwem danych osobowych. Mocno związane z RODO są usługi informatyczne, które polegają np. na zabezpieczeniu i administrowaniu siecią komputerową LAN/WAN danego przedsiębiorstwa, konfiguracją oprogramowania oraz serwerów, wykonywaniu kopii zapasowych danych osobowych, a także przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa. BHPEX świadczy także usługi w zakresie ochrony środowiska. Działania EKO sprowadzają się m.in. do prowadzenia ewidencji odpadów oraz tworzeniu kart ich przekazania, przygotowaniu zbiorczych raportów i zestawień, jak i opiniowania dokumentów oraz umów w oparciu o przepisy ustawowe.

Zobacz:   Pościg w Zielonej Górze zakończony dachowaniem. Poszukiwany 36-latek uciekał nawet po utracie opon

Postaw na specjalistów

Każde z zadań wykonywane jest przez wykwalifikowanych pracowników, dlatego zlecający może mieć pewność, że powierza swoje interesy w dobre ręce. BHPEX świadczy usługi także na płaszczyźnie prawnej, zapewniając klientowi pełną obsługę prawną, reprezentując go w sądzie lub przed innymi organami, a także sporządzając i opiniując dokumentacje. Ponadto, przedsiębiorstwo oferuje usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym przeprowadzenie szkolenia w firmie, przygotowanie instrukcji BHP, czy też oceny ryzyka. Podobnie jest z usługami dotyczącymi ochron przeciwpożarowej, które wykonują inspektorzy oraz zawodowi strażacy. Do katalogu ich zadań należy m.n. opracowanie instrukcji bezpieczeństwa, serwisowanie gaśnic i hydrantów, przeprowadzenie szkoleń, a także instalacja systemów oddymiania itp. Jeśli z kolei mowa o usługach w zakresie bezpieczeństwa żywności, można wyróżnić takie świadczenia jak prowadzenie dokumentacji i wdrażanie systemu HACCP, opracowanie instrukcji sanitarnych, czy też reprezentowanie zleceniodawcy przez Inspekcją Weterynaryjną oraz Sanepidem. To zaledwie niewielki procent