Dzięki informacji od bezpośrednich świadków zdarzenia policjanci zatrzymali mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu uszkodził kilka samochodów zaparkowanych przy ulicach w centrum miasta.

Wandal uszkodził kilka samochodów. Skakał po nich i urywał lusterka
fot. Policja

Mężczyznę, który skacze po zaparkowanym samochodzie na ul. Fabrycznej i który wcześniej uszkodził inne samochody poprzez kopanie i urywanie lusterek zauważyli w piątek, 27 listopada, przechodnie. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci służby patrolowej. Na wskazanej ulicy czekali na mundurowych świadkowie, który podali rysopis sprawcy oraz wskazali budynek i klatkę schodowa do której wszedł.

Wandal uszkodził kilka samochodów

Policjanci po wejściu do środka zatrzymali przebywającego tam 28-letniego mężczyznę. Jego tożsamość potwierdzili świadkowie – to ten wandal uszkodził kilka samochodów. 28-latek przyznał się do wszystkiego i jak tłumaczył, chwilę przed zdarzeniem pokłócił się ze swoją partnerką i w pewnym momencie postanowił wyładować swoją złość i agresję na przypadkowych pojazdach.

Zobacz:   Wystawa pająków i skorpionów w Zielonej Górze. Będzie czynna do 31 marca w Focus Mall

Choć nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego tak zareagował, to z pewnością wpływ na jego zachowanie miała ilość spożytego wcześniej alkoholu. Badanie wykazało 1,5 promila.

Wandal odpowie za uszkodzenie mienia. Właściciele zniszczonych pojazdów wstępnie oszacowali straty na co najmniej pięć tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności, będzie musiał też zapłacić za naprawę uszkodzonych pojazdów.