Dzisiaj od wczesnego poranka trudne warunki na drogach powiatu zielonogórskiego. Gęste mgły mogą utrzymać się jeszcze kilka godzin. – Niebezpieczne warunki drogowe powoduje też błoto pośniegowe, dlatego prosimy wszystkich kierujących o ostrożną, rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących aktualnie na drogach. Pamiętajmy także o zgodnym z przepisami stosowaniu świateł przeciwmgłowych. – apeluje zielonogórska policja.

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność
Trudne warunki na drogach mogą utrzymać się jeszcze przez kilka godzin – .fot. Policja

W powiecie zielonogórskim od rana, 4 stycznia, panują bardzo trudne warunki na drogach. Oprócz zalegającego błota pośniegowego wystąpiły również gęste mgły. Policjanci po raz kolejny zwracają się z prośbą do kierujących o ostrożną jazdę oraz dostosowanie prędkości i stylu jazdy do panujących na drogach warunków. Osoby, które nie czują się pewnie jeżdżąc w trudnych warunkach, powinny zrezygnować z wyjazdu swoim samochodem. 

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Akcja SERCE. Nie przeszkodziły ani deszcz, ani burza, ani wiatr. Pomogli policyjni lotnicy [wideo]

Mgła to wyjątkowo trudny czas dla kierujących, widoczność innych pojazdów i pieszych jest wyjątkowo utrudniona.  

Szczególny apel do pieszych: Pamiętajcie o odblaskowych elementach – one mogą uratować życie. Kierowca w czasie mgły ma jeszcze mniejsze szanse na zauważenie pieszego często ubranego w ciemne kolory. – przypominają policjanci z KMP w Zielonej Górze.

Niektórzy kierujący poruszający się dziś po drogach miasta i powiatu używają świateł przeciwmgłowych. Niestety nie zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przypominamy więc kiedy i w jakich warunkach należy używać świateł przeciwmgłowych, zgodnie z przepisami i w taki sposób aby nie oślepiać innych kierujących.

📎  W Zielonej Górze powstanie biuro Civil Affairs