Trwa ogólnopolska kampania Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. 7 listopada 2020 roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów, można bezpłatnie sprawdzić światła w samochodzie.

Gdzie bezpłatnie sprawdzić światła w samochodzie?
fot. Pexels/Yanosik

Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, prawidłowe działanie świateł pojazdu nabiera szczególnego znaczenia.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części, albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Gdzie bezpłatnie sprawdzić światła w samochodzie?

7 listopada 2020 roku, na wybranych stacjach diagnostycznych, kierowcy mają możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł pojazdów. Stacje można zlokalizować na interaktywnej mapie lub w aplikacji Yanosik. O kampanii w tym dniu, przypominać będą również spoty zachęcające do regularnego sprawdzania świateł pojazdu na ekranach Screen Network w całym kraju.