Trzech nastolatków, którzy w grudniu 2020 roku zniszczyli 18 samochodów w Zielonej Górze zostało zatrzymanych. Straty właścicieli pojazdów to ponad 37 tysięcy złotych. Za zniszczenie mienia grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Nastolatkowie zniszczyli 18 samochodów w Zielonej Górze
fot. Policja

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy trzech ulic na jednym z zielonogórskich osiedli pewnego poranka zastali swoje samochody z powybijanymi szybami i uszkodzonymi karoseriami. Policję zawiadomiło 18 właścicieli zniszczonych pojazdów, których straty w sumie zostały wycenione na ponad 37 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z II komisariatu policji, którzy skrupulatnie zbierali wszystkie informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców. Zabezpieczone zostały nagrania z okolicznych monitoringów oraz przesłuchani świadkowie, którzy widzieli trzech młodych mężczyzn idących osiedlowymi ulicami w kierunku stacji benzynowej.

Zobacz:   Znalazła 14 tysięcy złotych na ulicy, zaniosła je do komisariatu

Zniszczyli 18 samochodów. Nie potrafią wyjaśnić dlaczego

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadzorujący postępowanie zdecydował o publikacji w lokalnych mediach wizerunków sprawców, którzy zniszczyli 18 samochodów. Dzięki pomocy mieszkańców Zielonej Góry tożsamość trzech młodych mężczyzn została potwierdzona.

W poniedziałek, 8 marca, wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Podczas przesłuchania powiedzieli, że tego wieczora pili wspólnie alkohol, a kiedy ten się skończył poszli na stację benzynową i po drodze zniszczyli zaparkowane samochody. Nastolatkowie nie potrafili wyjaśnić motywów swojego zachowania.

Zobacz:   Ruszyły wakacyjne połączenia z Turcją z lotniska Zielona Góra-Babimost

Ponieważ jeden z podejrzanych w chwili popełniania czynu miał 16 lat – decyzję w jego sprawie podejmie sąd rodzinny. Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.