Marcin Żurawski pobił rekordy Polski w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju i z tytułem mistrza kraju wrócił do gorzowskiej jednostki. Na co dzień funkcjonariusz drogówki swoją pasje łączy ze służbą od wielu lat. W CV ma tytuły Mistrza Polski i udział w międzynarodowych zawodach. Cały czas chce bić swoje rekordy i walczyć o najwyższe cele.

Gorzowski policjant, Marcin Żurawski, mistrzem i rekordzistą polski w podnoszeniu ciężarów
Marcin Żurawski podczas mistrzostw w Raszynie – fot. KMP w Gorzowie Wlkp.

W miniony weekend policjant wydziału ruchu drogowego gorzowskiej komendy miejskiej startował w XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w Raszynie. Zawody zakończył z ogromnym sukcesem. Marcin Żurawski zdobył tytuł mistrza kraju, a przy tym pobił kilka rekordów. W swojej najlepszej próbie w rwaniu udało mu się uporać z ciężarem 150 kilogramów, a w podrzucie ze 180 kilogramami ustanawiając przy tym rekordy Polski w grupie wiekowej 30 – 34 lat. Jego wynik w dwuboju od teraz jest także w tej kategorii najlepszy w kraju.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Kontrole autobusów przed wakacyjnymi wyjazdami. Autokary były w fatalnym stanie

Gorzowski policjant mistrzem i rekordzistą polski w podnoszeniu ciężarów

To kolejny tytuł gorzowskiego policjanta. W przeszłości był wielokrotnie najlepszy w Polsce. Swoje sukcesy odnosił w młodszych kategoriach wiekowych U17, U20 i U23, także jako członek kadry narodowej.

Marcin swoją pasję rozpoczął 17 lat temu. Jako 14-latek poszedł z kolegą do klubu w Myśliborzu. Zafascynowany podnoszeniem ciężarów ciężko trenował na swoje sukcesy. Jego sportowa kariera pokazała, że było warto. 10 lat temu postanowił wstąpić do policji. Od 3 lat pełni służbę w gorzowskiej komendzie miejskiej w wydziale ruchu drogowego. Udaje mu się łączyć pasję ze służbą.

📎  Policja przerwała zlot samochodowy w Gorzowie. Posypały się mandaty

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz