Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo. Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali wezwani 57-letniego agresywnego mężczyzny.

Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień. Incydent na pokładzie samolotu lecącego z Poznania do Oslo
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Straż Graniczna

Do zdarzenia doszło w sobotę, 7 stycznia. Funkcjonariusze Straży Granicznej zostali wezwani na pokład samolotu lecącego z Poznania do Oslo, gdzie znajdował się 57-letni mężczyzna, który był agresywny wobec personelu samolotu. Kapitan, który zgłosił sytuację, zagrażającą bezpieczeństwu lotu, w sporządzonym raporcie wskazał, iż pasażer nie stosował się do poleceń wydawanych przez załogę, był agresywny w stosunku do personelu samolotu, używał słów potocznie uznawanych za obelżywe, a cała sytuacja zagrażała bezpieczeństwu lotu.

Zobacz:   Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku działa już 15 lat

Zamiast w Oslo wylądował na Izbie Wytrzeźwień

Ze względu na widoczny stan nietrzeźwości mężczyzny, funkcjonariusze wezwali patrol policji. Mężczyzna zamiast polecieć z Poznania do Oslo, został umieszczony w Izbie Wytrzeźwień, gdzie stwierdzono, że miał 2,12 promila alkoholu we krwi. Następnego dnia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Samolot odleciał z poznańskiego lotniska z półgodzinnym opóźnieniem.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz