Zgodnie z nowymi przepisami od piątku, 12 lutego, teatry, kina i filharmonie znów mogą zapraszać widzów w swoje progi. Z tej możliwości chętnie korzystają lubuskie instytucje kultury. Sprawdź, jak działają i jakie atrakcje przygotowały.

Kultura otwiera drzwi. Jak działają teatry, kina i filharmonie od 12 lutego?
Jak działają teatry, kina i filharmonie od 12 lutego? – fot. Pixabay

Jak działają instytucje kultury

Teatry, kina i filharmonie będą działać, ale jednak z pewnymi ograniczeniami. Po pierwsze widownie wypełnią się maksymalnie w 50 procentach. Po drugie widzów ma obowiązywać nakaz noszenia maseczek. Dodatkowo przynajmniej na razie nie będzie możliwości spożywania posiłków.

2020 rok był trudnym czasem dla nas wszystkich. Z następstwami epidemii musiały zmagać się też instytucje kultury. Jako zarząd województwa wspieraliśmy je w tym niełatwym okresie, znajdując dodatkowe środki. Na pomoc przeznaczyliśmy ponad 2 mln złotych. Teraz instytucje kultury mogą znów otworzyć się na widzów – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Zobacz:   Koncert Pink Floyd History w Zielonej Górze

Co dzieje się teatrach i filharmonii?

Lubuski Teatr nie ma zamiaru być zamkniętym, ani chwili dłużej niż jest to niezbędne. Dowód? Już w najbliższą sobotę i niedzielę zaprasza na spektakl „Związek otwarty”, nawiązując w ten sposób do zbliżających się Walentynek. Przedstawienie z pewnością warto zobaczyć. Szczegóły dotyczące godzin przedstawienia i biletów znajdziecie tutaj.

W romantyczne tony uderza także Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W związku ze świętem zakochanych zaprasza na spektakl „Bez znieczulenia”. W tym przypadku do wyboru są aż 4 daty: 13 i 14 o godz. 18:00 lub 16 i 17 luty o godz. 19:00. Na facebook’owym fanpage teatru sprawdzicie również pozostałej repertuarowe propozycje na luty.

Zobacz:   Koncert Pink Floyd History w Zielonej Górze

Jeśli od sztuki mówionej i śpiewanej wolicie muzykę samą w sobie, ucieszy Was propozycja Filharmonii Zielonogórskiej. Ta co prawda „Koncert Walentynkowy” 13 lutego zagra online, ale już 26 lutego zaprasza widzów do sali koncertowej „Na urodziny Fryderyka Chopina”. Więcej informacji na stronie filharmoniazg.pl.