Hodowlane szczęście w Zoo Görlitz. Na świat przyszło pierwsze w 2022 roku potomstwo zagrożonej wyginięciem owcy pomorskiej.

Pierwsze potomstwo zagrożonej wyginięciem owcy pomorskiej w 2022 roku
Owca pomorska. Materiały prasowe – fot. zoo-goerlitz.de, I. Plath

Bliźnięta owcy pomorskiej zdobywają serca gości, szczęśliwie podskakując na terenie Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej. Ich mama Rita w wieku 10 lat jest już bardzo doświadczoną mamą, chociaż w przeszłości często trzeba było ją przekonywać, aby interesowała się swoim potomstwem. W tym roku jednak Rita wzorowo opiekuje się swoimi jagniętami, które wyraźnie przybywają na wadze i z dnia na dzień fikają coraz wyższe radosne koziołki. 

W najbliższym czasie potomstwa spodziewają się także Henrietta i Ute, owce zagrożonej rasy zwierząt domowych. Na koniec marca pracownicy zoo oczekują potomstwa turyńskiej kozy leśnej. Na powiększenie rodziny królików, wskazują także obfite kształty króliczych dam.

Zobacz:   Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

W połowie lutego w zoo uruchomiono też wylęgarnię piskląt, a więc przy odrobinie szczęścia pod koniec lutego będzie można obserwować na żywo pierwsze, wykluwające się pisklęta.

Przygraniczne Zoo Görlitz zaprasza również gości z Polski. Otwarte jest codziennie, w lutym do godziny 17:00, a od marca do 18:00 – na chwilę obecną w myśl zasady 3G (z niem. zaszczepieni, ozdrowieńcy, testowani).