Sezon rowerowy można uznać za rozpoczęty. Jeżeli po mieście wolisz poruszać się na dwóch kółkach warto zadbać o prawidłowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą.

Zadbaj o skuteczne zabezpieczenie roweru przed kradzieżą
Dobre nawyki i zabezpieczenie roweru skutecznie ochronią nasz pozostawiony bez opieki jednoślad przed kradzieżą – fot. Pixabay

Sezon letni sprzyja korzystaniu z rowerów, chętnie przesiadamy się z samochodów na jednoślady. Używając tego środka lokomocji pamiętajmy o podstawowych zasadach zabezpieczenia swego mienia. Kiedy wchodzimy do sklepu na przysłowiowe 5 minut – przypnijmy rower za ramę do stojaka na rowery, a w koszyku lub bagażniku nie pozostawiajmy toreb z zakupami, czy portfeli. Złodziej na pewno skorzysta z łatwego łupu, jakim są tak pozostawione rzeczy. Przypominajmy również naszym dzieciom, aby używały zapięć i zabezpieczeń do rowerów wybierając się do kolegi, sklepu, czy do szkoły.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  W Trzcielu powstanie tor rowerowy

Kiedy wchodzisz do sklepu pozostawione przy rowerze torby i portfele mogą stać się łatwym łupem dla złodzieja

Jeśli decydujemy się zakupić rower warto także zaopatrzyć się w dobrego typu zapięcia, które będzie stanowiło zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Możemy go również oznakować, w tym celu wystarczy zgłosić się do najbliższej komendy policji z dowodem zakupu oraz dowodem osobistym. Policjanci po zweryfikowaniu naszej tożsamości na podstawie ważnego dowodu osobistego, a następnie sprawdzeniu dokumentów zakupu rozpoczną procedurę jego znakowania. Należy jednak pamiętać, że dane zgromadzone w ten sposób w rejestrze nie chronią przed kradzieżą, a jedynie pomagają w szybszym znalezieniu naszego jednośladu w przypadku kradzieży.

📎  W Trzcielu powstanie tor rowerowy

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz