W ramach tegorocznego tradycyjnego festynu, Zoo w Görlitz ponownie zaprezentuje się ze swojej bardzo różnorodnej strony: kolorowy program, składający się z regionalnego handlu oraz rzemiosła, licznych stanowisk rzemieślniczych i eksperymentalnych, gier i zabaw dla dzieci, wykładów, zwierzęcych atrakcji oraz wglądu za kulisy zoo, obiecuje ciekawą wycieczkę dla całej rodziny.

Zoo w Görlitz zaprasza na festyn
Materiały prasowe – fot. zoo-goerlitz.de/I. Plath

Otrzymaliśmy wiele pozytywnego wsparcia, zarówno ze strony wystawców, jak i naszych lojalnych gości, którzy wspierali nas w trudnym, pandemicznym czasie. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, iż możemy stworzyć prawdziwą wartość dodaną w postaci festynu dla naszych wiernych gości, który będzie formą podziękowania za udzielone wsparcie! – komentuje manager szkółki zoologicznej Isa Plath.

Zobacz:   Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Kulturalną atrakcją festynu będą dwa spektakle teatru tańca „H2Plastic”, które można obejrzeć na scenie w Dolinie Łużyckiej, o godz. 11 i 15:00.  Sztukę opracowano w ramach warsztatów w czasie wakacji, a ostatnio na piętrze bocianiej willi otwarto wystawę towarzyszącą.

Festyn dostępny jest w ramach regularnego biletu wstępu do zoo. Ze względu na pandemię liczba gości przebywających na terenie zoo w tym samym czasie jest ograniczona. Warto więc wcześniej dokonać zakupu biletów online na stronie goerlitz.zootickets.app. W przypadku konieczności tymczasowego wstrzymania wejścia do zoo, po przerwie pierwszeństwo wejścia będą mieć posiadacze biletów online.