Portal Dyktanda.pl w tym roku ponownie zorganizuje specjalne dyktando z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to wydarzenie o charakterze charytatywno-społecznym.

Dyktando na Święto Niepodległości 2021
fot. Pixabay

W Dyktandzie na Święto Niepodległości będzie mógł wziąć udział każdy. Jest to bardzo proste, ponieważ dyktando rozgrywane jest w 100% za pośrednictwem internetu. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych. Przewidziano kilka grup wiekowych, a zatem poziom trudności będzie jak najlepiej dostosowany do wieku każdego uczestnika.

Uczestnictwo w Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a organizator za każdego uczestnika, który rozwiąże dyktando, przeznaczy 1 zł na cele charytatywne. W zeszłym roku zebrano w ten sposób 7 tys. złotych na leczenie chłopczyka walczącego ze SMA. W tegorocznej edycji kwota wsparcia może być znacznie wyższa – wszystko w rękach uczestników dyktanda.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl oraz kliknąć w przycisk „zapisz się do konkursu”.

O przeznaczeniu środków zebranych w tym roku, zadecydują uczestnicy dyktanda poprzez głosowanie. Każda osoba, która 11 listopada 2021 r. rozwiąże na platformie specjalnie na tę okazję przygotowane dyktando, będzie mogła oddać głos.