Dlaczego ptaki nie mają zębów i do czego krowa potrzebuje czterech żołądków? Co dzieje się z pysznym kawałkiem jabłka w ciele człowieka lub królika? I dlaczego prawie wszystko po drodze staje się brązowe?

Zoo Görlitz
fot. Zoo Görlitz, I. Plath

Trawienie od A do Z!

To tytuł tegorocznego programu letnich wakacji w Zoo Görlitz, który wyjaśnia wszystkie powyższe pytania. Podczas wycieczki po zoo śladami kodów QR musisz odkryć pięć krótkich filmów, stworzonych przez szkółkę zoologiczną specjalnie na tę okazję, które zabiorą Cię w podróż po ciele zwierząt, aby stać się prawdziwym ekspertem z dziedziny trawienia. Rozwiązując mały quiz otrzymasz hasło, które upoważnia do otrzymania loda gratis w barze „Korytkowo” (akcja tylko w ramach kupionego dziennego biletu ulgowego).

Zobacz:   Gorzów Wlkp.: Wojewoda spotkał się z przedszkolakami

Akcja w ramach panujących „korona-zasad” dostępna jest na Twoim smartfonie. W celu wypełnienia quizu, należy zabrać ze sobą własny długopis.

Dla sympatyków klasycznych atrakcji przygotowano nową, tymczasową wystawę na piętrze bocianiej willi, gdzie można zobaczyć rysunki zwierząt namalowane przez dzieci, w ramach konkursu malarskiego organizowanego przez Volksbank, aby wesprzeć Nasze Zoo w czasach koronawirusa.