Topper na tort ślubny to dekoracja, która cieszy się popularnością już od kilku sezonów. Wiele par nie wyobraża sobie wesela bez tego rodzaju ozdoby. Jak zatem wybrać najlepszy topper? Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę? W naszym artykule znajdziesz praktyczne porady, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jak wybrać topper na tort ślubny? Poznaj nasze podpowiedzi!
Materiał promocyjny partnera – fot. mf3d.com.pl

Topper na tort – co to takiego?

Słowo topper pochodzi od angielskiego zwrotu top – oznaczającego górę lub wierzchołek, dlatego że te akcesoria najczęściej ustawiane są na szczytach tortów lub ciast. Wiele lat temu stosowano efektowną dekorację w postaci kwiatów lub elementów, które były wykonane z mas jadalnych. Dziś jednak używa się gotowych topperów, które mogą przybierać różne oblicza. Jak zatem wybrać ten idealny, który ozdobi Twój tort weselny? Już spieszymy z podpowiedziami!

Z jakiego materiału powinien być wykonany topper na tort ślubny?

Sklepy zajmujące się sprzedażą dekoracji ciast i tortów oferują naprawdę szeroki wybór topperów. Różnią się one m.in. materiałem, z którego zostały wykonane. W ten sposób można wyróżnić kilka wariantów. Oto najpopularniejsze z nich:

Topper papierowy lub kartonowy

Ten rodzaj dekoracji cechuje się dość niską ceną. Niestety, często idzie ona w parze z nie najlepszą jakością. Karton to materiał, który nie jest zbyt odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Z tego powodu może ulec przypadkowemu zniszczeniu, przerwaniu lub zagnieceniom.

Topper z drewnianej sklejki

Toppery wykonane ze sklejki są jednymi z popularniejszych rozwiązań. Drewno cechuje się większą trwałością niż papier. Pamiętaj jednak, że wciąż może być narażone na uszkodzenia. Warto więc zachować ostrożność podczas ozdabiania nim tortu.

Topper z plexi

Plexi jest materiałem, który charakteryzuje się wysoką odpornością, trwałością i niezawodnością. Lekko błyszcząca faktura sprawia, że idealnie nadaje się do tortów i ciast utrzymanych w stylu glamour. Świetnie wpasuje się także w klimat innych słodkości, nadając im elegancki wygląd.

Co powinno znaleźć się na topperze na tort weselny?

Materiał wykonania to jedno, estetyka – to drugie. Ważne jest zatem, aby toppery na tort ślubny były spersonalizowane i dopasowane do charakteru całej uroczystości. Co powinno się na nich znaleźć? To w dużej mierze zależy od potrzeb młodej pary. Imiona narzeczonych, data ślubu, a nawet ich sylwetki mogą być idealnym zwieńczeniem tortu weselnego. Możesz jednak podejść do tematu w sposób humorystyczny, decydując się na zabawny obrazek lub śmieszny cytat.