↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji wyjątkowego programu mentoringowego – Akademia Szkolnych Talentów. Program skierowany jest do młodzieży w wieku 15-17 lat, wyróżniającej się w nauce, realizującej ciekawe pasje i dobrze posługującej się językiem angielskim. Pierwszy etap rekrutacji potrwa od 16 sierpnia do 12 września 2021 roku, a pięcioro nowych uczestników zostanie przedstawionych 2 października. Akademia Szkolnych Talentów działa od 2018 roku, a jej dotychczasowi absolwenci uzyskiwali doskonałe wyniki na maturze. Część z nich dostała się również na prestiżowe zagraniczne uczelnie.

Akademia Szkolnych Talentów - ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji
fot. materiały prasowe/Grupa CIECH

Akademia Szkolnych Talentów to bezpłatny program wsparcia i mentoringu edukacyjnego dla dzieci pracowników przedsiębiorstw należących do holdingu Kulczyk Investments, w tym m.in. Grupy CIECH. W ramach inicjatywy młodzież otrzyma wieloletnią pomoc od absolwentów najlepszych uczelni świata w rozwijaniu swoich talentów i umiejętności, a także wsparcie ekspertów Fundacji Nativated w drodze po najlepszą edukację na wymarzonych uniwersytetach w Polsce i za granicą.

Zobacz:   CIECH rozpoczął kolejny etap rozbudowy mocy produkcyjnych krzemianów w Żarach

Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji programu Akademia Szkolnych Talentów

Rekrutacja, która potrwa do końca września, składa się z dwóch etapów. W pierwszym kroku kandydaci do 12 września wypełniają formularz aplikacyjny na stronie internetowej, zawierający takie informacje, jak np.: bieżąca i ukończona edukacja, pasje i osiągnięcia czy motywacje do udziału w programie. Wykonują oni także zadania sprawdzające umiejętność krytycznego myślenia oraz znajomość języka angielskiego (na podstawie krótkiego eseju na wskazany temat). W oparciu o uzyskane wyniki kandydat zostaje zakwalifikowany do drugiego etapu – rozmowy kwalifikacyjnej z komisją rekrutacyjną. Ten etap potrwa od 20 do 26 września. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi 2 października.

Zobacz:   W Bytomiu Odrzańskim ma powstać pierwsza na świecie zeroemisyjna kopalnia

Piątka nowych uczestników Akademii Szkolnych Talentów, podobnie jak ósemka już objętych programem, otrzyma skrojone na miarę „programy mentoringu edukacyjnego”, uwzględniające ich talenty i pasje, oraz kompleksowe przygotowanie do egzaminu maturalnego i wsparcie ekspertów w procesie aplikacji na wymarzone uczelnie (także zagraniczne).

Sukcesy podopiecznych Akademii Szkolnych Talentów już teraz stanowią wizytówkę programu. Jedna z uczestniczek od października 2020 roku studiuje na University of Southampton, a za swoje wybitne osiągnięcia została także pierwszą stypendystką Akademii. Natomiast tegoroczni maturzyści otrzymali oferty z prestiżowych uczelni w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a młodsi uczestnicy są laureatami licznych konkursów i olimpiad. Dla młodych ludzi udział w Akademii jest niepowtarzalną szansą, dlatego zachęcam naszych pracowników i ich dzieci do wzięcia udziału w rekrutacji do nowej edycji – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Zobacz:   1000 słów o budownictwie: Beton. Inżynier opowiada

Akademia Szkolnych Talentów powstała z inicjatywy Sebastiana Kulczyka, właściciela i prezesa Kulczyk Investments. Pierwszy nabór odbył się w 2018 roku i był przeprowadzony wyłącznie wśród dzieci pracowników Grupy CIECH. Kolejna rekrutacja była dedykowana dzieciom pracowników spółek Autostrada Wielkopolska S.A. i Autostrada Eksploatacja S.A., a w tegorocznej edycji 2020/21 do grona uczestników dołączyły także dzieci członków zespołu KI One S.A.

Więcej informacji na temat Akademii Szkolnych Talentów oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące procesu rekrutacji, dostępne są na stronie akademiaszkolnychtalentow.pl.

1 komentarz

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz