Gorzowianka która planowała wakacje w Paryżu została oszukana na kilka tysięcy euro. Oferta apartamentu w Paryżu, którą znalazła na znanym portalu nie była prawdziwa. Podszywająca się pod zagraniczne biuro nieruchomości kobieta wyłudziła prawie 2700 euro. Tuż przed wakacjami policjanci przypominają, by weryfikować oferty i uważać, komu i w jaki sposób przelewane są pieniądze.

Miały być wakacje w Paryżu a jest strata. Gorzowianka oszukana na prawie 2700 euro
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego planowała spędzić przyszłoroczne wakacje w Paryżu. Poszukując idealnego miejsca na pobyt, natrafiła na znanym portalu oferującym apartamenty do wynajęcia na interesującą ją ofertę. Apartament wydawał się być doskonałym wyborem, z pięknymi widokami na miasto i wszystko wydawało się być wiarygodne. Z niepokojem oczekiwała na potwierdzenie rezerwacji.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Kobieta nawiązała kontakt z osobą, która podawała się za pracownika jednej z francuskich agencji nieruchomości. Wszystkie informacje i przesyłane dokumenty wydawały się autentyczne, więc bez wahania pokrzywdzona zdecydowała się przelać łącznie prawie 2700 euro jako zaliczkę za wynajem apartamentu. Jednak po dokonaniu przelewu otrzymała niepokojącą wiadomość, że wystąpiły problemy z transferem pieniędzy i musi dokonać kolejnego przelewu. To podniosło czujność gorzowianki, która zaczęła powątpiewać w uczciwość tej transakcji.

Zdecydowana odstąpić od tej podejrzanej rezerwacji, kobieta zażądała zwrotu przelanych pieniędzy. Oszustka jednak nie zamierzała oddać pieniędzy bez walki. Namawiała pokrzywdzoną do przelania kolejnych 4000 euro, twierdząc, że takie są wymagane procedury zwrotu. Gorzowianka zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustwa i nie przelała już żadnych dodatkowych środków, ale niestety nie udało jej się odzyskać pieniędzy.

Zobacz:   Groził, że skoczy z mostu. Zrezygnował po rozmowie z policjantem

Wraz ze znajomą kobieta postanowiła zbadać sprawę. Okazało się, że kobieta, która podszywała się pod pracownika francuskiego biura nieruchomości, w rzeczywistości nie miała z nim żadnego związku. Pracownicy agencji potwierdzili, że ktoś prawdopodobnie próbuje podszywać się pod ich firmę w celu przeprowadzenia oszustwa.

Policja apeluje do wszystkich osób planujących wakacje, aby zachowały szczególną ostrożność i dokładnie weryfikowały oferty, z którymi mają do czynienia. Niezależnie od tego, czy to dotyczy wynajmu apartamentów, rezerwacji hoteli czy innych usług, należy sprawdzić wiarygodność podmiotu oferującego usługę. Warto skontaktować się bezpośrednio z biurem nieruchomości lub innymi instytucjami, aby upewnić się, że oferowane usługi są autentyczne.

Komentarze