Zwycięzcą wyborów parlamentarnych zostało Prawo i Sprawiedliwość uzyskując 33,5% głosów, na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 31,4% poparciem. W sumie do parlamentu ma szansę wejść 5 ugrupowań. W ramach Lokalnej Sieci Wyborczej OGB Pro, prezentujemy pierwsze wyniki exit pool z okręgu nr 8 obejmującego województwo lubuskie oraz pierwsze dane dotyczące wyników ogólnopolskich.

Exit Poll OGB Pro
Ankieterzy exit poll OGB Pro – fot. OGB Pro

Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 33,5% proc. zwyciężyła w wyborach parlamentarnych – wynika z sondażu exit poll OGB Pro dla Lokalnej Sieci Wyborczej. Kolejne miejsca zajęły Trzecia Droga 13,9 proc.; Nowa Lewica – 9,8 proc.; Konfederacja – 7,7 proc.

Exit Poll OGB Pro
fot. OGB Pro

Jeśli wyniki exit poll ostatecznie się potwierdzą to PiS może liczyć na 178 mandatów – to za mało, żeby rządzić samodzielnie. Szanse na utworzenie większości ma za to opozycja:

Wybory 2023: Podział mandatów exit poll
Wybory 2023: Podział mandatów exit poll – fot. OGB Pro

Wyniki exit poll: Jak głosowało Lubuskie?

Zgodnie z sondażowymi przewidywaniami, opublikowanymi przez nas w piątek wieczorem, Lubuszanie oddali swoje głosy na Koalicję Obywatelską, która zdobyła 43,1 proc. głosów. Zaraz za nią największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które zdobyło 21,9 proc. głosów. Kolejne miejsca zajęły: Trzecia Droga – 12,6 proc.; Nowa Lewica – 11,7 proc.; Konfederacja 5,1 proc.

Wyniki exit poll lubuskie.
Wyniki exit poll – lubuskie – fot. OGB Pro

Śledźcie na bieżąco nasz wieczór wyborczy OGB Pro, który transmitujemy na Facebooku oraz w naszych serwisach lokalnych Żary24 online oraz Żagań24 online.

Komentarze