W miejscach, gdzie zgromadzi się dużo ludzi, pojawiają się również osoby, które będą chciały wykorzystać sytuację i nas okraść. Nie daj się okraść na cmentarzu. Widoczne w kieszeni lub otwartej torebce telefony i portfele stają się łatwym łupem. Szczególnie jeśli niezachowany czujności.

Nie daj się okraść na cmentarzu. 1 listopada to żniwa dla kieszonkowców
fot. Lubuska Policja

Wszystkich Świętych to odwiedziny przy grobach bliskich. Święto to, kojarzone jest również z ogólnopolską policyjną akcją pod nazwą Znicz. Działania te skupiają się w dużej mierze na kwestiach związanych z ruchem drogowym, zapewnieniu bezpieczeństwa oraz jego upłynnianiu. Ruch ten zaczyna się jeszcze przed samym świętem, ponieważ ludzie sprzątają groby bliskich oraz szykują się na przyjazd bliskich.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   Pijani kierowcy wciąż są zmorą na lubuskich drogach. "Kontroli będzie jeszcze więcej"

Takie sytuacje stwarzają jednak nie tylko zagrożenia związane z ruchem drogowym. Wszystkich Świętych to żniwa dla kieszonkowców, którzy w tłumie będą chcieli skorzystać z okazji. W związku z tym w rejonach sklepów i nekropoli można spotkać częstsze patrole policji. Są to zarówno umundurowani policjanci jak i Ci ubrani po cywilnemu. Samemu jednak również należy zachować czujność. Niestety wielokrotnie ludzie sami tworzą okazje dla złodziei.

Nie daj się okraść na cmentarzu

Przede wszystkim pamiętajmy o kilku podstawowych rzeczach:

  • Nie pozostawiajmy torebek czy saszetek na ławkach, starajmy się je mieć stale przy sobie. Chwila nieuwagi wystarczy, by ktoś ją zabrał.
  • Zamykajmy kieszenie, w których trzymamy portfele, telefony lub kluczyki od auta. W miejscach, gdzie jest dużo ludzie łatwo niestety o wyciągnięcie takich przedmiotów z kieszeni.
  • Upewnijmy się, iż zabraliśmy kartę z bankomatu czy z lady w sklepie, dokładnie schowaliśmy portfel, zamknęliśmy drzwi od samochodu. Pośpiech często jest przyczyną pozostawienia cennych rzeczy, które ktoś nieuczciwy może przywłaszczyć.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz