Tylko we wtorek funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali blisko 130 cudzoziemców, z których 5 przebywało w Polsce nielegalnie. W ramach działań zapobiegającym nielegalnej migracji skontrolowali także 82 pojazdy i nałożyli mandaty karne na kwotę 2 550 zł.

SG prowadzi działania zapobiegające nielegalnej migracji. Wylegitymowano 130 cudzoziemców
fot. Straż Graniczna

W trakcie przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontroli mających na celu zapobieganie zjawiskom nielegalnej migracji wylegitymowali na terenie Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz w Lubuskiem blisko 130 cudzoziemców. Funkcjonariusze skontrolowali także 68 aut osobowych oraz 13 zestawów ciężarowych, pod kątem przewożenia w nich obcokrajowców. Podczas prowadzonej kontroli sanitarnej funkcjonariusze skontrolowali również 860 osób.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
Zobacz:   2500 zł mandatu za 173 km/h na "90-tce"

Podczas prowadzonych kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium naszego kraju zatrzymano Gruzina, który pracował w Polsce niezgodnie z przepisami. Zatrzymano również obywatela Japonii oraz obywatela Rosji, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Skończył się im bowiem okres, podczas którego ich pobyt w Polsce był legalny. Do grona zatrzymanych cudzoziemców dołączył także kolejny obywatel Gruzji, którego zatrzymano w Świecku w momencie, gdy usiłował niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę do Niemiec. Wobec zatrzymanych obcokrajowców wszczęto postępowania mające na celu wydanie decyzji, na podstawie których będą oni zobowiązani opuścić nasz kraj.

Zobacz:   Trwa nabór do Straży Granicznej. Osoby mające więcej niż 35 lat również mają szansę by założyć mundur

Pogranicznicy zatrzymali także obywatelkę Rosji narodowości czeczeńskiej, która przekazana została przez czeskie służby. Kobieta 3 miesiące temu złożyła wniosek o ochronę międzynarodową na terytorium Polski, a następnie wyjechała do Czech. Z uwagi na złożony w Polsce wniosek przekazana została funkcjonariuszom Straży Granicznej w ramach readmisji.

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz