Tylko we wtorek funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wylegitymowali blisko 130 cudzoziemców, z których 5 przebywało w Polsce nielegalnie. W ramach działań zapobiegającym nielegalnej migracji skontrolowali także 82 pojazdy i nałożyli mandaty karne na kwotę 2 550 zł.

SG prowadzi działania zapobiegające nielegalnej migracji. Wylegitymowano 130 cudzoziemców
fot. Straż Graniczna

W trakcie przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontroli mających na celu zapobieganie zjawiskom nielegalnej migracji wylegitymowali na terenie Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz w Lubuskiem blisko 130 cudzoziemców. Funkcjonariusze skontrolowali także 68 aut osobowych oraz 13 zestawów ciężarowych, pod kątem przewożenia w nich obcokrajowców. Podczas prowadzonej kontroli sanitarnej funkcjonariusze skontrolowali również 860 osób.

Zobacz:   Przeciążone dostawczaki na celowniku ITD

Podczas prowadzonych kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium naszego kraju zatrzymano Gruzina, który pracował w Polsce niezgodnie z przepisami. Zatrzymano również obywatela Japonii oraz obywatela Rosji, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Skończył się im bowiem okres, podczas którego ich pobyt w Polsce był legalny. Do grona zatrzymanych cudzoziemców dołączył także kolejny obywatel Gruzji, którego zatrzymano w Świecku w momencie, gdy usiłował niezgodnie z przepisami przekroczyć granicę do Niemiec. Wobec zatrzymanych obcokrajowców wszczęto postępowania mające na celu wydanie decyzji, na podstawie których będą oni zobowiązani opuścić nasz kraj.

Zobacz:   Akcja SG w Kostrzynie nad Odrą - 36 nielegalnych migrantów zatrzymanych w drodze do Niemiec

Pogranicznicy zatrzymali także obywatelkę Rosji narodowości czeczeńskiej, która przekazana została przez czeskie służby. Kobieta 3 miesiące temu złożyła wniosek o ochronę międzynarodową na terytorium Polski, a następnie wyjechała do Czech. Z uwagi na złożony w Polsce wniosek przekazana została funkcjonariuszom Straży Granicznej w ramach readmisji.