Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu rozpoczął przyjmowanie pacjentów ewakuowanych z Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze. Szpital przyjmie łącznie 95 osób.

opiekun senior starsza osoba
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Matthias Zomer/Pexels

Przypomnijmy, w niedzielny poranek Lubuski Specjalistyczny Szpital Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu otrzymał decyzję Wojewody Lubuskiego o konieczności przygotowania 95 miejsc dla podopiecznych ewakuowanych z DPS-Kombatant w Zielonej Górze w oddziale rehabilitacji kardiologicznej. Pacjenci, którzy tu przebywali musieli zostać wypisani. Trafią tam podopieczni, u których nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Do szpitala dotarły zebrane w ramach zbiórki zorganizowanej wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego artykuły pierwszej potrzeby.

Dodatkowo Caritas zaproponował, że kupi dla podopiecznych przewiezionych do Torzymia 100 piżam, 100 par kapci i 200 ręczników, a brakujące 100 piżam kupił i już dostarczył zielonogórski MOPS. Zarząd szpitala dziękuje za pomoc wszystkim, którzy rozumieją, jak ważny jest teraz każdy odruch serca.