Koleje Dolnośląskie oraz POLREGIO wprowadzają usprawnienia dla pasażerów podróżujących w weekendy – Dolnośląski Bilet Weekendowy, który umożliwia nieograniczoną liczbę przejazdów w niższej cenie.

Dolnośląski Bilet Weekendowy w majówkę ważny dłużej. Czy warto skorzystać?
fot. ©ESPECO/Regioneo.pl

Dolnośląski Bilet Weekendowy jest ważny od godziny 18:00 dnia roboczego poprzedzającego bezpośrednio następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Oznacza to, że w tegoroczną majówkę zakupiony bilet weekendowy będzie ważny od piątkowego wieczora (28 kwietnia) aż do wtorku, 2 maja, rano.

Dolnośląski Bilet Weekendowy na majówkę. Czy warto?

Biorąc pod uwagę, że za 59 zł możemy skorzystać nieograniczonej liczby przejazdów Kolejami Dolnośląski (z wyłączeniem Pociągu do Kultury oraz połączeń specjalnych i KD Premium) i Polregio (pociągi REGIO) na wszystkich trasach wewnątrz województwa dolnośląskiego to jak najbardziej jest to propozycja godna uwagi. Dodatkowo bilet obowiązuje również na kilku trasach Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce:

  • (Studzianka) – Leszno Górne – Żagań – Żary – Zasieki – Zasieki Granica Państwa
  • (Okrąglica) – Iłowa Żag. – Jankowa Żagańska – Żary / Żagań
  • (Korzeńsko) – Rawicz
  • (Cieszków) – Zduny – Krotoszyn
Zobacz:   Podróż w czasie dla miłośników kolei - wycieczka pociągiem do Parowozowni Wolsztyn

Ponadto, bilet jest również ważny w pociągach innych przewoźników, takich jak Deutsche Bahn AG (DB) czy České dráhy, a.s. (ČD) na niektórych trasach transgranicznych.

Bilety można nabyć w biurach obsługi klienta, kasach biletowych, automatach prowadzących sprzedaż biletów Kolei Dolnośląskich, za pośrednictwem Sklepu Internetowego KD, platformy KOLEO, systemu E-PODRÓŻNIK BILETY oraz systemu BILKOM. Bilety można również nabyć we wszystkich kasach biletowych POLREGIO.

Dolnośląski Bilet Weekendowy to doskonała opcja dla osób, które chcą spędzić majowy weekend aktywnie i zwiedzać ciekawe miejsca w regionie.

Komentarze