Ciało zaginionego, 3,5-letniego Kacpra B. odnaleziono w sobotę w Kwisie 1,5 km od miejsca zaginięcia. Wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu przeprowadzono sekcję zwłok.

znaleziono ciało kacperka
poszukiwania Kacpra B. z Nowogrodźca – fot. Policja.pl

Kacper zaginął 27 kwietnia 2020 r. w Nowogrodźcu, w czasie gdy razem z ojcem przebywał na terenie ogródków działkowych. Poszukiwania zaginionego dziecka rozpoczęto natychmiast gdy zorientował się o nieobecności syna. Dwa dni później ojciec chłopca usłyszał zarzuty narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka.

Ze wstępnej opinii przekazanej przez biegłych wynika, że zgon chłopca nastąpił najprawdopodobniej na skutek utonięcia. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby wskazywać na inną przyczynę śmierci lub udział osób trzecich. Opinia końcowa zostanie wydana przez biegłych po przeprowadzeniu dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu – wyjaśnił prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Zobacz:   Usługi archiwistyczne - co warto wiedzieć?

W znalezieniu ciała chłopca w zakolu Kwisy pomógł Marcel Korkuś płetwonurek ekstremalny z Żar, nurkujący w jaskiniach i jeziorach położonych na szczytach wulkanów. To dzięki niemu udało się się odnaleźć ciało Kacperka w trudno dostępnym miejscu w zakolu rzeki.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu oraz miejscowa komenda policji przeprowadziła liczne dowody, które wskazywały, że najprawdopodobniej chłopiec wpadł do przepływającej w pobliżu ogródków działkowych rzeki. Policja wraz z innymi służbami podjęła szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą. 9 maja 2020 r. odnaleziono ciało chłopca. Zwłoki znajdowały się w rzece Kwisa, około 1,5 km od miejsca zaginięcia.