Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz- Zgorzelec oraz Miasto i Gmina Jelenia Góra realizują wspólny projekt pod nazwą „Witaj Maluchu”. W ramach projektu, każda świeżo upieczona mama bądź tata z Jeleniej Góry i okolic, meldując swoje dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, otrzyma kupon na roczny bilet wstępu dla jednego z rodziców do Zoo w Görlitz.

„Witaj Maluchu”. Jelenia Góra dołączyła do projektu dla nowo narodzonych dzieci
fot. materiały prasowe

Można go zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie. W celu realizacji, po otrzymaniu kuponu w jeleniogórskim Urzędzie Cywilnym, należy skontaktować się mailowo z goerlitzkim zoo – obsługa polskojęzyczna.

Zobacz:   Oddaj dynie dla zoo

Jesteśmy dumni z faktu, iż Prezydent Miasta Jelenia Góra podjął decyzję, aby dołączyć do naszego projektu dla młodych rodzin – „Witaj Maluchu”, który doskonale sprawdził się u naszych dotychczasowych partnerów, zarówno po stronie polskiej w Zgorzelcu, Bolesławcu, Lubaniu i Bogatyni jak i po niemieckiej w Görlitz, Löbau, Bautzen – komentuje Dyrektor Zoo w Goerlitz Dr. Sven Hammer. – Nasze Zoo to wspaniały park zapewniający relaksujący spacer wśród przyrody. Miejsce, w którym rodzice mogą zaczerpnąć odrobinę spokoju i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia od codzienności. Ich pociechy poznają i pokochają tutaj pierwsze zwierzęta i być może postawią swoje pierwsze kroczki

Zobacz:   Oddaj dynie dla zoo

Celem tego powitalnego prezentu jest stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to co znamy i kochamy potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę gatunków jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Komentarze