O dalszym losie mieszkańca Lubina, który uprawiał w szafie konopie indyjskie zadecyduje sąd. W jego w domu znaleziono kilkanaście sztuk tych roślin oraz marihuanę.

uprawa konopi
Uprawa konopii w szafie odkryta w Lubinie – fot. Policja.pl

29-letni mieszkaniec Lubina został zatrzymany po tym jak funkcjonariusze wydziału kryminalnego w Lubinie odkryli w jego domu małą hodowlę marihuany ukrytą w szafie. Z jego mieszkaniu znaleziono również marihuanę. Cała nielegalna uprawa została zabezpieczona razem z osprzętem.

Policjanci znaleźli kilkanaście krzewów konopi indyjskich. Jak się okazało, podejrzany był do hodowli dobrze przygotowany. Narkotyki uprawiał w szafie wyposażonej w specjalne oświetlenie i ogrzewanie. – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Lubinie.

Zobacz:   Zatrzymania dilerów narkotykowych w Zielonej Górze

Zobacz również: Jeździł „na gazie” a w hotelowym pokoju uprawiał w szafie marihuanę

Policja ustala teraz źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz to co zatrzymany mężczyzna zamierzał z nimi zrobić. 29-latek usłyszał również zarzuty posiadania i uprawy narkotyków i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W jego przypadku maksymalny wymiar kary to nawet 8 lat więzienia.