Jeszcze w marcu i na początku kwietnia bannery przy Zittauerstrasse zasłaniały widok na nowy budynek przyszłego wejścia do zoo Görlitz. Wewnątrz tymczasem trwały wykończeniowe prace budowlane, gdyż 12 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie tego, jakże istotnego dla goerlitzkiego zoo, projektu budowlanego. Uroczystość otwarcia swoją obecnością zaszczycą premier Michael Kretschmer oraz burmistrz Görlitz Oktawian Ursu.

Zoo Görlitz: "bliskość z naturą będzie bardziej odczuwalna"
Materiały prasowe – fot. zoo-goerlitz.de

Pierwotnie szacowane koszty projektu w wysokości około 380 000 euro udało się zredukować do 260 000 euro, dzięki własnemu wkładowi, w postaci pracy pracowników zoo. Wydział kultury Górnych Łużyc i Dolnego Śląska, Wolne Państwo Saksonia oraz miasto Görlitz zapewniły łącznie 95 000 euro dofinansowania. Dzięki tym hojnym funduszom realizacja projektu mogła opierać się na solidnych podstawach finansowych.

Zobacz:   Nowa remiza OSP w Ciecierzycach została uroczyście oddana do użytkowania

Wraz z powstaniem nowego wejścia do Zoo Görlitz, znacznie poprawi się serwis dla gości. Aby wywrzeć jeszcze lepsze pierwsze wrażenie, bliskość z naturą będzie bardziej odczuwalna na i w samym nowym budynku. Światło słoneczne wpada do niego przez wielkie przeszklenia w dachu. Natomiast duże, panoramiczne okna z boku, ukazują pierwsze widoki na teren zoo. Automatyczne drzwi, szerokie przejścia i minimalizacja progów, zapewniają mniej barier, a tym samym lepszą mobilność dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i wózkach dziecięcych.

W 2019 roku Zoo Görlitz odwiedziło łącznie 156 045 dzieci, młodzieży i dorosłych, których przyciągnęła m.in. Tybetańska Wioska, Łużycka Zagroda Wiejska czy Dolina Łużycka.