Na początku każdego roku opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo sprawdzają aktualną liczbę swoich podopiecznych. Jedynie niewiele gatunków udaje się szybko policzyć. Większe oraz szybko poruszające się grupy zwierząt jak ryby, żwawe papużki w Świergolandii, czy nigdy nie pozostające w bezruchu wiewiórki skalne, stanowią spore wyzwanie.

Wydra Emma i Yourk
W przypadku wydr Emmy i Yourka liczenie jest dość łatwe – fot. C.Hammer, zoo-goerlitz.de

Roczny spis inwentarza 2020 w Naturschutz-Tierpark Nasze-Zoo Görlitz-Zgorzelec

Koniec końców, opiekunom ponownie udało się policzyć zwierzęta. I tak w 2020 roku ogłaszają, iż: aktualnie w Naszym Zoo żyje 671 zwierząt 88 różnych gatunków. Widoczny jest znaczny przyrost liczby zwierząt w porównaniu z 599 osobnikami ze spisu w 2019 roku.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Gratka dla kolekcjonerów. Apteka z Görlitz wystawia pod młotek swoje aptekarskie utensylia

Fakt ten da się łatwo wytłumaczyć, po kilku latach zakazu rozrodu, w 2020 roku papużki faliste w Świergolandii ponownie mogły się rozmnażać. Na co kolorowe ptaki natychmiast odpowiedziały podwojeniem populacji.

Podczas gdy, z powodu rozbudowy strefy gastronomicznej, w 2020 roku pożegnał się z nami axolotl, do zwierzęcej załogi dołączyli gwarek, zagrożona wyginięciem kura saksońska oraz otrzymane w spadku przedstawicielki gatunku ary ararauny oraz amazonki niebieskoczelnej.

Do wielkich sukcesów hodowlanych 2020 roku w Naszym Zoo zaliczyć można potomstwo gazeli dżejran, z którego dwie opuściły właśnie Görlitz i wyruszyły do Helsinek. Kolejne sukcesy hodowlane to ponowne potomstwo wyniszczonego na wolności kiśćca annamskiego oraz sik wietnamskich.

📎  Nasze Zoo: Młode papugi wyfrunęły z budek lęgowych w wolierze Qishan

Dla miłośników statystyki

W ubiegłym roku nasze zwierzęta zjadły około 48 000 kg siana, 25 000 kg warzyw i owoców, 15 000 kg karmy w granulacie, 1 800 kg piskląt jednodniowych i 1 500 kg ryb.