Już w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, odbędzie się Lubuski Kongres Kobiet 2021. Tym razem panie porozmawiają o pandemii oraz gruntowaniu cnót niewieścich. Gośćmi będą m.in.: prof. Magdalena Środa i prof. Krzysztof Simon.

Lubuski Kongres Kobiet 2021 już w sobotę
fot. Lubuskie.pl

Po rocznej przerwie, w najbliższą sobotę rusza XII Lubuskim Kongresie Kobiet. Jak zawsze rozmowy dotyczyć będą ważnych społecznie tematów. Obecnie jak wiemy, nie ma nic ważniejszego, niż zdrowie. Pandemia koronawirusa spowodowała, że jest to temat numer jeden od blisko dwóch lat. O tym, czego nauczyło nas życie z groźnym wirusem, jakie są skutki pandemii i co jeszcze przed nami panie będą rozmawiać z ekspertami.

Zobacz:   Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zostanie podzielony na dwie części - jedną przejmie wojsko

Lubuski Kongres Kobiet 2021

Jak co roku, kongres będzie gościć ekspertów: Elżbietę Annę Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego, prof. Krzysztofa Simona – Ordynatorem I Oddziału Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, dr Różę Poźniak-Balicką – kierownikiem Klinicznego Oddziału Radioterapii i Zakładu Radioterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, Katarzynę Barną – Dyrektor ds. Pielęgniarstwa Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. oraz Agnieszkę Chyrc – przedstawicielką Instytutu Równości. Debata rozpocznie się o godz. 11:15.

Drugi temat będzie bardzo kobiecy i dotyczyć będzie głośnego w ostatnim czasie tematu gruntowania cnót niewieścich. O sytuacji kobiet w Polsce 2021 roku oraz wizji przyszłości rozmawiać mówić będą: prof. Magdalena Środa – filozofka specjalizująca się w etyce, Zakład Etyki i Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, Bogna Czałczyńska – Członkini Rady Programowej oraz pełnomocniczka regionalna Kongresu Kobiet, Prezeska Fundacji Czas Dialogu, Magdalena Czarzyńska-Jachim – wiceprezydent Sopotu, Dorota Zmarzlak – wójt Izabelina oraz Olga Michałkiewicz – Wioślarka AZS AWF Gorzów Wlkp., reprezentanta Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Debata rozpocznie się o godz. 11:45.

Zobacz:   Pilotowali samochód od Cigacic do Zielonej Góry - zagrożone było życie 8-letniego dziecka

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w Kongresie mogą zarejestrować się tutaj oraz oglądać wydarzenie na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego lub na Facebooku.