1512 zakażeń – taką liczbę pokazał dziś covidowy licznik dla województwa lubuskiego. To nowy dzienny rekord zakażeń w regionie.

COVID-19: Nowy rekord zakażeń w Lubuskiem
fot. Pixabay

Mimo że Minister Zdrowia mówi o luzowaniu obostrzeń, wirus nadal jest groźny. – Dlatego tak ważne są szczepienia! W Lubuskiem w pełni zaszczepionych jest tylko 59 proc. mieszkańców, co daje nam 5. miejsce w kraju. To jednak ciągle za mało! Dlatego apeluję i proszę: szczepmy się! Dla siebie i innych. Szczepienia zwiększą naszą odporność i uchronią przed ciężkim przebiegiem choroby – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zobacz:   6. Narodowy Dzień Tenisa za nami

Jesteśmy obecnie w środku piątej fali pandemii, w której za zakażenia odpowiada głównie wariant omikron. Od kilku tygodni odnotowuje się w Polsce rekordowe liczby zakażeń COVID-19. Falę wznoszącą widać także w województwie lubuskim. Dziś osiągnęła rekordową wysokość, a liczba dziennych zakażeń wzrosła do 1512. To nowy dobowy rekord zakażeń w regionie.

Służby apelują także o przestrzeganie podstawowych zasad: unikanie zgromadzeń, noszenie maseczek zasłaniających usta i nos, dezynfekcję rąk. Proszą też o rozsądek – jeżeli macie jakiekolwiek objawy chorobowe, poddajcie się izolacji i wykonajcie test na obecność koronawirusa. W ten sposób chronicie innych przed zakażeniem.