Aż 15 tys. zł na jeden pomysł, a w sumie prawie milion złotych. O takie pieniądze będzie mogła starać się lubuska młodzież. W marcu po raz kolejny ruszają Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe.

Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe. Do wzięcia aż 15 tys. zł na jeden pomysł!
fot. Pixabay

Zarząd województwa przyjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu, który ruszy z początkiem marca. W tym roku młodzi będą mogli pozyskać pieniądze na działania promocyjne w aż 5 tematach. Samo dofinansowanie również będzie większe w porównaniu do poprzednich edycji, bo tym razem na pojedynczy projekt przygotowano nawet 15 tys. zł.

Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe 2021 – w puli prawie milion złotych do wzięcia!

Budżety obywatelskie znajdują się wysoko na liście priorytetowych zadań, realizowanych przez samorząd województwa. Od lat prowadzimy konkursy na inicjatywy młodzieżowe i senioralne, wspierając wiele wartościowych projektów. Pomimo pandemii oraz trudnej sytuacji także w tym roku konsekwentnie kontynuujemy ideę budżetów obywatelskich – tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Zobacz:   29. Akcja Sprzątanie świata

Tegoroczne Lubuskie Obywatelskie Inicjatywy Młodzieżowe nawiązuje aż do pięciu sfer aktywizacji uczestników zadań:

  • promowanie idei świadomości obywatelskiej
  • zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży
  • ochrona środowiska
  • praworządność w państwie demokratycznym
  • przestrzeganie praw człowieka oraz promowanie wolontariatu

Jak widać, tematyka mocno nawiązuje do aktualnej sytuacji. Ważne by projekty angażowały młodzież, bo to właśnie do niej skierowany jest konkurs. Po środki, w sumie prawie milion złotych, mogą sięgnąć stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

Więcej szczegółowych informacji będzie można uzyskać z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego oraz w Generatorze eNGO na stronie lubuskie.engo.org.pl, przez który należy złożyć ofertę. Chętni mogą również liczyć na pomoc pod numerem tel. 68 456 57 88 lub 68 456 55 60 lub wysyłając email na adres sekretariat.dm@lubuskie.pl lub s.sobczyk@lubuskie.pl