Trwa jedna z największych ogólnopolskich akcji Fundacji Zoodoptuj – ZoodoptujMobilizuje, która za cel stawia sobie chociaż w niewielkim stopniu wesprzeć schroniska w najgorszym możliwym czasie w roku – na jesień i zimę.

Akcja #ZoodoptujMobilizuje
fot. materiały prasowe

Polska Organizacja Pomocy Zwierzętom z siedzibą w Nowej Soli odebrała właśnie paletę karmy wartą blisko 2000 PLN od Fundacji Zoodoptuj z Andrychowa (woj. małopolskie), jednakże dzięki KupujeKarme.pl udało się zapłacić za nią znacznie mniej. W zestawie specjalnie dobrane karmy świetnych, specjalistycznych marek – suche i mokre.

W efekcie, do Polskiej Organizacji Pomocy Zwierzętom powędrowały przede wszystkim karmy doskonałej jakości – sucha oraz mokra, czyli dokładnie to, czego potrzebę zadeklarowało schronisko, a dodatkowo także – produkty pierwszej potrzeby.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Przed Zoodoptuj wciąż ponad 20 kolejnych placówek w ramach akcji, na które przeznaczane będą środki w wysokości minimum 1 000 PLN na każde z miejsc. Akcja finansowana jest ze środków własnych fundacji i jej celem jest mobilizacja ludzi do pomocy schroniskom i pokazanie, że pomaganie nie jest trudne, a może dostarczyć wiele satysfakcji.

Bezdomne zwierzęta potrzebują szeregu artykułów, do których dostęp często jest utrudniony. Obok karm, koców i innych produktów niezbędne jest także zainteresowania – i to przez cały rok. I właśnie do tego Zoodoptuj swoimi działaniami chce zmobilizować.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Oto co możesz zrobić

Nie wszystkie zwierzęta mogą przebywać w schronisku. Psy chore, szczenięta i czworonożni seniorzy często potrzebują opieki w warunkach domowych, zapewniających im bezpieczeństwo i spokój. Jeśli możesz daj im dom tymczasowy albo w ramach wolontariatu pomóż w jego znalezieniu. Wyprowadzaj również zwierzęta na spacer, pomagaj w pielęgnacji, treningach i ich socjalizacji.

Zrób prezent psiakom i kociakom. W schroniskach potrzebne jest dosłownie wszystko. Począwszy od olbrzymich ilości karmy (pamiętaj aby była dobrej jakość tj. z dużą ilością mięsa a małą ilością zbóż) poprzez obroże, smycze, środki do pielęgnacji zwierząt, koce i ręczniki (być może jakieś zalegają Ci w domu) a skończywszy na zabawkach dla zwierząt.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Placówki potrzebują w nieograniczonej ilości prześcieradeł, ręczników, kołder, legowisk, szelek czy ubranek dla psów. Przyjmowane się również karmy bytowe i karmy weterynaryjne, smakołyki i gryzaki czy maty węchowe a nawet leki. Można też udzielić wsparcia finansowego, wpłacając darowiznę na konto placówki lub przekazując 1% podatku.

Jeśli zdecydujesz się na pierwszy krok, bezdomniaki z pewnością docenią to merdem i radosnym pyszczkiem. Zawsze jednak najlepiej skontaktować się z konkretnym schroniskiem i zapytać czego potrzebują najwięcej: jakiego rodzaju karmy używają, czy mają zwierzęta przewlekle chore, czy brakuje im innych potrzebnym produktów np. środków czystości.