Pogoda utwierdza nas, że przyszło lato. Pamiętajmy, by sezon letni spędzić przede wszystkim bezpiecznie. W tym roku ma to szczególny wymiar. Oprócz zachowania rozsądku podczas letnich wypraw czy urlopu pamiętajmy o tym, iż pandemia nadal się nie skończyła. Stosujmy tam, gdzie jest to konieczne środki ochrony osobistej oraz dystans od obcych. Dla wszystkich, którzy czas będą spędzać nad wodą, przypominamy, aby podchodzili do niej z respektem. Nad jeziorami jak co roku czuwać będą policyjne patrole.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Żadna zabawa nie jest warta Twojego życia – wideo: KPP w Świebodzinie, Policja.pl

Pogoda utwierdza wszystkich, że rozpoczyna się lato. Coraz wyższe temperatury zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu, np. na działkach lub nad jeziorami. W tym roku należy szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Czas pandemii niestety się nie skończył, nadal istnieje ryzyko zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowania na COVID-19. Dlatego zadbajmy tam, gdzie jest to konieczne, o środki ochrony osobistej i zachowajmy dystans w stosunku do obcych osób oraz w sklepach lub kolejkach. 

Zobacz:   Oszustwo biletowe: ponad 60 osób oszukanych na kilkanaście tysięcy złotych

Jak co roku podczas rozpoczynającego się sezonu letniego Policja przypomina o tym, by ten czas, był przede wszystkim spędzany z rozsądkiem. Podczas organizowania ognisk lub grilla, by nie zaprószyć ognia, podczas spędzania czasu nad wodą, by mieć do niej respekt. Każdego roku, niestety wiele osób tonie. Część z nich przeceniła swoje siły, część niestety weszła do wody pod wpływem alkoholu. Aby te wakacje można było wspominać, należy ten czas spędzić bezpiecznie.

Policjanci ze Świebodzina przygotowani do sezonu letniego

Patrole w rejonach plaż odbywać się będą zarówno od strony lądu, jak i na wodzie. Dla jednych sezon letni to okres wakacji, a dla innych urlopów. W obu przypadkach wiąże się to z wyjazdami. Pamiętajmy w tym czasie, aby przygotować się do podróży. Oznacza to kontrole stanu technicznego pojazdów, zabezpieczenie przed wyjazdem mieszkania, ostrożność w sieci, by nie dać się oszukać na „super oferty” lub też nie ogłaszanie na portalach społecznościowych, że nasz dom pozostanie pusty.

Zobacz:   Kryzys demograficzny jako wyzwanie dla polityki spójności. Analiza na Dzień Babci i Dziadka

Ostatnie zdarzenia przypominają, że wypadki na letnich środkach transportu mogą być równie niebezpieczne, jak te, w których uczestniczą pojazdy mechaniczne. Rowerzyści, użytkownicy hulajnóg, rolek muszą wiedzieć, w których miejscach mogą się poruszać i zwracać uwagę na innych użytkowników ruchu drogowego. Również kierowcy powinni pamiętać, że osoby te są uczestnikami ruchu (na ulicy lub chodniku) i powinni zwracać na nich uwagę, gdyż w okresie wakacyjnym przybywa ich na drogach.