W miniony piątek, 21 kwietnia, do Komisariatu Policji w Sławie zgłosiła się kobieta oszukana w związku z inwestycjami w kryptowaluty. Oszust wykorzystał zaufanie pokrzywdzonej i wprowadził ją w błąd co do posiadanych przez nią środków finansowych. W celu weryfikacji jej danych osobowych wyprowadził z jej rachunku bankowego 44 tysiące złotych.

Kryptowaluty
Kryptowaluta Bitcoin – fot. Pixabay

Kobieta zdecydowała się na inwestowanie swoich oszczędności na giełdzie kryptowalut około 3 lata temu. Na początku kwietnia 2023 roku skontaktował się z nią mężczyzna, który poinformował ją o tym, że na jej rachunku kryptowalut zgromadziła się przez ten czas kwota 60 tysięcy złotych. Pomimo tego, że wcześniej nie inwestowała, uwierzyła, że samo wypełnienie formularza kilka lat temu spowodowało aktualizację konta na giełdzie.

Zobacz:   Sławski policjant-strażak z OSP Konradowo odznaczony Krzyżem Rycerskim Świętego Floriana

Mężczyzna wykorzystując zaufanie pokrzywdzonej, wzbudził jej zaufanie i polecił zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na komputerze, żeby mieć ułatwiony kontakt i pomóc jej w przelaniu tej kwoty na jej rachunek bankowy. Oszust spowodował, że kobieta dokonała przelewów w sumie na 44 tysiące złotych.

Policjanci przestrzegają przed oszustwami w inwestycjach w kryptowaluty i przypominają, by zachować szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy. Szybki zysk to tylko zachęta do dalszego inwestowania, a w każdym przypadku tego typu oszustwa sytuacja wygląda bardzo podobnie.

Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty

Na początek warto zaznaczyć, że inwestowanie w kryptowaluty, podobnie jak w każde inne aktywo, niesie ze sobą ryzyko utraty środków ze względu na dużą zmienność kursów. Warto więc dokładnie przeanalizować jakie ryzyko możemy podjąć przed podjęciem inwestycji. Aby uniknąć strat, zaleca się dokładne sprawdzenie, czy giełda, na której chcemy inwestować, w ogóle istnieje – najlepiej zaufać dużym i sprawdzonym podmiotom takim jak Binance.

Komentarze