UKS Czarni Żagań poinformował, że po dwunastu latach dobiega końca piłkarska misja UKS-u. Wraz z początkiem lipca, całą sekcję piłki nożnej, przejął MKS CZARNI ŻAGAŃ 1957.

mks czarni żagań 1957
fot. Pixabay

Od teraz wszyscy zawodnicy oraz trenerzy reprezentować będą żagański MKS. – Te dwanaście lat obfitowało w wiele sukcesów, które pragniemy w dużym skrócie przypomieć wszystkim czytającym ten post. – można przeczytać w poście opublikowanym na Facebooku.

Nie obyło się bez wspomnień oraz podsumowań:

Niewątpliwie największym z osiągnięć grup młodzieżowych UKS-u było zdobycie mistrzostwa województwa przez podopiecznych trenera Sebastiana Horodyskiego w 2017 roku – napisano na samym początku, następnie wspominano szybkie awanse z Klasy B, pięć sezonów w Lidze Okręgowej oraz zeszłoroczny awans do IV Ligii. – Ubiegły rok okazał się być dla nas tym szczęśliwym, w którym mogliśmy świętować upragniony awans do IV Ligi! Sezon 2019/2020 został przerwany przez pandemię koronawirusa.

Nie mogło również zabraknąć słowa o powstaniu drużyny żeńskiej, która reprezentowała klub w III lidze:

Zobacz:   Zaginął Grzegorz Piasecki z Żagania. Nie ma z nim kontaktu od ponad tygodnia

Ważnym momentem w historii klubu było także powstanie w 2019 r. żeńskiej drużyny, która reprezentowała UKS w III lidze kobiet.

Wpis zakończyły podziękowania i życzenia dalszych sukcesów już pod skrzydłami MKS-u.