Już niedługo otworzy się w Żarach pierwszy sklep pod szyldem Castorama. O asortyment nowego sklepu, usługi oraz o to, czym będzie się wyróżniać na tle innych sklepów pytamy Pawła Kawalca, dyrektora nowej Castoramy.

Nowa Castorama to nowe możliwości
Paweł Kawalec, dyrektor sklepu w Żarach
Castorama to najbardziej znana sieć marketów budowlano-wykończeniowych w Polsce, obecna na rynku od ponad 20 lat. Już niedługo otworzycie nowy sklep w Żarach. Co zaważyło na decyzji realizacji inwestycji w naszym mieście? 

Każda decyzja lokalizacyjna jest poprzedzona dokładnym badaniem rynku. W Żarach, stolicy polskich Łużyc, widzimy ogromny potencjał. Polacy budują i remontują coraz więcej i coraz chętniej. Pragną pozytywnych zmian w swoich domach, a my oferujemy szeroki asortyment produktów, które pozwolą im na przeprowadzenie metamorfozy, niezależnie od potrzeb i posiadanego budżetu. Naszym zadaniem jest ułatwienie realizacji marzeń o stworzeniu pięknych i funkcjonalnych mieszkań, domów i ogrodów. W naszym sklepie stacjonarnym będzie można obejrzeć i kupić wybrane produkty, ale to nie jedyne rozwiązanie, bo będzie je można zamówić również online z odbiorem w sklepie lub dostawą do domu.

Co – poza tradycyjną ofertą – będzie można u Was kupić, zobaczyć? 

Nasza wiedza i doświadczenie sprawiają, że zarówno oferta produktowa, jak i usługowa zadowolą nawet najbardziej wymagającego klienta. W naszym nowym sklepie będzie można szukać inspiracji w specjalnie przygotowanych strefach – zobaczyć tam będzie można zarówno klasyczne propozycje wykończenia łazienek czy kuchni, jak i te bardziej awangardowe oraz zapoznać się z różnego rodzaju nowinkami technologicznymi, takimi jak produkty smarthome czy ekologiczne instalacje odzyskujące wodę czy ciepło. Nasz asortyment jest naprawdę szeroki – samych frontów kuchennych mamy aż 28 rodzajów, do tego różne rodzaje blatów i wiele akcesoriów, które ułatwiają organizację i utrzymanie porządku. W naszej ofercie znajdą się również różnego rodzaju rozwiązanie modułowe, takie jak Alara, czyli ścianki działowe do samodzielnego montażu i Atomia – system meblowy pozwalający na zagospodarowanie każdej przestrzeni. 

Zobacz:   Pożar w Żarach: "Prawdopodobną przyczyną było podpalenie". Sklep monopolowy spłonął doszczętnie
Jednak największym wyróżnikiem Castoramy na rynku są wspaniali doradcy, którzy na co dzień dzielą się swoją wiedzą i z przyjemnością podpowiedzą, jakie produkt najlepiej wybrać. 

Warto wspomnieć również, że przez ostatni rok Castorama wypracowała bardzo restrykcyjne zasady funkcjonowania sklepów w reżimie sanitarnym. Nasi pracownicy są bardzo dobrze zabezpieczeni, przeprowadzane są regularne dezynfekcje powierzchni, a ochrona weryfikuje czy klienci przebywający w sklepie mają zgodne z zaleceniami środki ochrony osobistej. 

Wspomniał Pan o doradcach klienta i to nasunęło mi pytanie – jakim pracodawcą jest Castorama?

Dbamy o naszych pracowników od momentu rekrutacji. W czasie rozmowy zawsze przedstawiamy rzetelne informacje o warunkach zatrudnienia. Wszystkie oferowane umowy są umowami o pracę, a pierwsza umowa jest zawsze podpisywana co najmniej na rok – chcemy wiązać się na dłużej z pracownikami. Warto zaznaczyć, że Castorama uchodzi za jednego z najbardziej stabilnych pracodawców w branży – ponad połowa pracowników jest w firmie powyżej 10 lat. Ja sam pracuje w Castoramie już od 19 lat. To pokazuje, jak łatwo przywiązać się do tej firmy i jak dobrze traktowani są pracownicy. Przede wszystkim inwestujemy w ich rozwój zawodowy – organizujemy szkolenia produktowe rozwijające wiedzę ekspercką. Zapraszamy do wzięcia udziału w programach rozwojowo-szkoleniowych takich jak Szkoła Liderów, czy Szkoła Kapitańska 

Zobacz:   Kradzież portfela w punkcie krwiodawstwa. 28-latek zatrzymany dzięki szybkiej reakcji

Co istotne, w naszych sklepach pracujemy w systemie dwuzmianowym, to pozwala naszym pracownikom łatwiej ułożyć sobie sprawy prywatne. Obecnie szukamy pracowników na różne stanowiska – doradców handlowych, asystentów sektora obsługi klienta czy pracowników sektora logistyki. Oferty można znaleźć między innymi w zakładce praca na stronie Castorama.pl. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu.

Rozwój zawodowy jest bardzo ważny, a czego jeszcze mogą spodziewać się pracownicy zatrudnieni w Castoramie? Czy oferujecie im jakieś benefity?

Tak, oczywiście, proponujemy pracownikom wiele benefitów pozapłacowych. Wśród oferowanych możliwości są między innymi ubezpieczenia, pakiety medyczne, usługi i produkty w formie voucherów lub zniżek. Każdy pracownik, otrzymuje określoną liczbę punktów i on sam decyduje, na co przeznacza punkty: dofinansowanie do wypoczynku, karty sportowe, zakupy bonów czy voucherów. Benefitem bardzo chętnie wybieranym przez naszych pracowników są dopłaty do wypoczynku, korzystają z tej możliwości niemal wszyscy nasi pracownicy. Dbamy o to, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo, jako pracodawca dbamy o systemy motywacyjne, np. premie w myśl dzielenia się zyskami. 

Zobacz:   Pożar w Żarach: "Prawdopodobną przyczyną było podpalenie". Sklep monopolowy spłonął doszczętnie
Podsumowując – jak zachęciłby Pan mieszkańców naszej miejscowości i okolic do wzięcia udziału w rekrutacji do nowego sklepu Castorama w Żarach.

Castorama to dobra atmosfera, możliwość zdobywania wiedzy i podnoszenia kompetencji, jasna i przejrzysta ścieżka kariery. Castorama to przede wszystkim ludzie – tacy, z którymi chce się spotykać w pracy i po pracy. Dobre relacje, wzajemny szacunek i zgrany zespół, to te elementy, na które można liczyć w Castoramie. 

Castorama Żary. Aplikuj na castorama.pl/praca
fot. materiały promocyjne partnera