Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosiło wyniki naboru wniosków w tegorocznej edycji Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. Dofinansowaniem objętych zostanie 10 inwestycji na łączną kwotę ponad 19 mln zł. Wśród zwycięskich zadań znalazło się zadaszone boisko w Zielonej Górze.

Wybudują zadaszone boisko w Zielonej Górze
Wśród 10 zwycięskich inwestycji znalazło się zadaszone boisko w Zielonej Górze. – fot. Portal Gov.pl

W ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w dwóch wariantach realizacyjnych: zadaszenie już istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90 m x 45 m lub budowa nowego pełnowymiarowego (105 m x 68 m) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem.

Zobacz:   Kobieta zatrzasnęła dziecko w samochodzie

W tegorocznej odsłonie programu wszystkie wnioski, które spełniły wymogi formalne i programowe, zostały zaopiniowane pozytywnie. W efekcie zrealizowanych zostanie 10 inwestycji (6 inwestycji w pierwszym i 4 inwestycje w drugim wariancie) o łącznej wartości 19 150 500 zł.

Zadaszone boisko w Zielonej Górze powstanie przy ul. Sulechowskiej. Inwestycja otrzyma 3 miliony złotych dofinansowania.

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich to odpowiedź na stwierdzony deficyt obiektów tego typu, a także pierwsze przedsięwzięcie o charakterze ogólnopolskim, inicjujące oraz wspierające inwestycje w zakresie zadaszeń pełnowymiarowych boisk piłkarskich.

Zobacz:   Mieszkańcy doczekają się nowego chodnika w Kowalewie

Jego celem jest stworzenie warunków do całorocznego treningu i szkolenia piłkarskiego. Program jest elementem szerszej rządowej koncepcji dotyczącej rozwoju piłki nożnej w Polsce. Realizacja programu przyczyni się do wyeliminowania problemów z dostępnością do infrastruktury piłkarskiej w sezonie jesienno-zimowym.