W Muzeum Ziemi Lubuskiej już niedługo odbędzie się 16. odsłona Międzynarodowego Dnia Muzeów, a tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Brytyjska Noc w Muzeum”. W czasie dwudniowego wydarzenia, od 19 do 20 maja, będzie można uczestniczyć w wielu atrakcjach, które umożliwią poznanie zarówno historycznej, jak i współczesnej odsłony Wielkiej Brytanii.

Brytyjska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Brytyjska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej – atrakcje

Pierwszego dnia, 19 maja o godzinie 20:00 wystąpi wirtuoz skrzypiec Nigel Kennedy. Artysta ten jest znany z niezliczonej ilości międzynarodowych tournée, a także występów u boku wiodących światowych orkiestr i dyrygentów na całym świecie. W swoim dorobku ma wiele nagród i wyróżnień, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią. Bilety na koncert kosztują 100 zł i są dostępne w kasie Muzeum.

Zobacz:   Masowe kontrole trzeźwości na lubuskich trasach. W 2 godziny zatrzymano kilkunastu pijanych kierowców

Drugiego dnia, 20 maja, goście będą mieli okazję zgłębić wiedzę związaną z kulturą Wielkiej Brytanii poprzez różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje. Uroczysta inauguracja rozpocznie się o godzinie 17:00, po czym będzie można podziwiać wystawę okładek płyt brytyjskich zespołów rockowych z kolekcji red. Andrzeja Nawrockiego, a także wziąć udział w warsztatach edukacyjno-plastycznych Krystyny Betiuk. Na warsztatach uczestnicy poznają ciekawą i wciąż odkrywaną na nowo kulturę najdawniejszych mieszkańców wysp brytyjskich, a dzięki kalendarzowi celtyckiemu będą mogli poznać swoje opiekuńcze drzewo.

Kolejnym punktem programu będzie koncert grupy coverowej, specjalizującej się w utworach The Beatles. Legendarny zespół będzie miał swoją reprezentację również w postaci wystawy poświęconej życiu i twórczości Johna Lennona, a także podczas specjalnego występu teatralnego, w którym zostanie przedstawiona historia The Beatles w formie musicalu.

Zobacz:   Zielona Góra: Bomby z drugiej wojny światowej zabezpieczone przez saperów

Brytyjska Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej organizowana jest w ramach cyklu Jazzujące Muzeum, a współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Piekarni C.K. To nie tylko wydarzenie dla fanów kultury i muzyki brytyjskiej. To również doskonała okazja dla mieszkańców miasta i regionu oraz gości z Polski i zza granicy, aby poznać nieco lepiej kulturę i tradycje tego kraju.

Komentarze