Port lotniczy Zielona Góra-Babimost osiągnął w kwietniu 2023 roku najlepszy wynik od początku roku, z odprawieniem ponad 2700 pasażerów. Ten wynik jest znacznie lepszy niż przed dwoma laty w tym samym miesiącu, kiedy z lotniska skorzystało jedynie 1542 osoby. Od początku roku liczba odprawionych pasażerów wyniosła ponad 12,5 tysiąca, co jest dwukrotnie lepszym wynikiem niż przed pandemią koronawirusa.

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost z najlepszym wynikiem w kwietniu - pasażerowie wracają po pandemii
Zdjęcie ilustracyjne – fot. PLL LOT

W kwietniu 2023 roku Port lotniczy Zielona Góra-Babimost przeprowadził 362 operacje lotnicze, czyli starty i lądowania, co stanowi największą liczbę od początku roku. Dla porównania, w styczniu zrealizowano ich 213, w lutym – 280, a w marcu – 344.

Zobacz:   Bezpośrednie połączenie między Zieloną Górą a Wrocławiem od 9 grudnia zniknie z rozkładu

Członek zarządu województwa lubuskiego, Marcin Jabłoński, wyraził wiarę w lepszą przyszłość portu lotniczego w Babimoście, zapowiadając rozwój lotniska i zwiększenie jego możliwości:

Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Mamy plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – mówi Marcin Jabłoński.

Zobacz:   Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost zostanie podzielony na dwie części - jedną przejmie wojsko

Pasażerowie lubuskiego lotniska mają możliwość podróżowania nie tylko do Warszawy, w ofercie komercyjnej na stronie LOT-u są dostępne loty również do Gdańska. W przyszłości Port lotniczy Zielona Góra-Babimost planuje uruchomić połączenia do Krakowa i Zadaru w Chorwacji.